سایت خبری – تحلیلی باران
پربازدید ترین ها
 • *مژده به کارگران خدماتی شهرداری اهواز* *طرح و پیگیری مجدانه حذف پیمانکار حجمی و عقد قرارداد مستقیم با کارگران خدماتی ( روفت و روب ، حمل پسماند ، فضای سبز و اجرائیات ) در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز* - 192 بار

 • جولانگاه نمایندگان در فضای مجازی و سکوت فعالان اجتماعی/ قاسم شریفات - 79 بار

 • مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبر داد: * بسیج امکانات توسعه نیشکر برای کاهش خسارات ناشی از سیل شعیبیه شوشتر* - 54 بار

 • *انشاء الله به کمک جن ها من نماینده اهواز می شوم* /*محمد شریفی* - 39 بار

 • جایگاه زن در اجتماع و اسلام/ دکتر عبدالواحد کعبی - 38 بار

 • *زن لوط و لنز دوربین*/ دکتر فاضل خمیسی - 35 بار

 • شبهای زمستان(۵) /حمزه سلمان پور - 35 بار

 • مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی: حامی روستاییان سیل زده هستیم / مدیریت نادرست منابع آبی عاملی در بروز سیلاب/تشکیل کمیته بحران سیل در نیشکر برای کمک رسانی به مردم - 34 بار

 • ▫️اظهارنظر شتابزده استاندار خوزستان: سد بختیاری باید تکمیل شود/ جناب استاندار: امپراتور آبهای خوزستان بی تقصیر است؟! - 32 بار

 • ۲ ماه تلاش نماینده مردم به ثمر نشست *الباجی: فرهنگیان باوی و کارون مشمول حق جنگی شدند* - 29 بار

 • پربحث ترین ها
 • مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبر داد: * بسیج امکانات توسعه نیشکر برای کاهش خسارات ناشی از سیل شعیبیه شوشتر* (۰ نظر)

 • ▫سه کار عمده نماینده مردم شادگان در این شهرستان؛ *افتتاح ۱۲ مدرسه و کلنگ زنی ۸ مدرسه دیگر در دهه فجر امسال* * لایروبی مسیر رودخانه* *توجه ویژه به عمران روستایی* (۰ نظر)

 • *مژده به کارگران خدماتی شهرداری اهواز* *طرح و پیگیری مجدانه حذف پیمانکار حجمی و عقد قرارداد مستقیم با کارگران خدماتی ( روفت و روب ، حمل پسماند ، فضای سبز و اجرائیات ) در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز* (۰ نظر)

 • وقتی که مدیریت بومی جور کم‌کاری غیربومی‌ها را کشید (۰ نظر)

 • نگاهی به میزان صادرات فولاد سازان در ۱۰ ماهه گذشته (۰ نظر)

 • جایگاه زن در اجتماع و اسلام/ دکتر عبدالواحد کعبی (۰ نظر)

 • جولانگاه نمایندگان در فضای مجازی و سکوت فعالان اجتماعی/ قاسم شریفات (۰ نظر)

 • *انشاء الله به کمک جن ها من نماینده اهواز می شوم* /*محمد شریفی* (۰ نظر)

 • فرمان حضور/ هادی حزباوی (۰ نظر)

 • ۲ ماه تلاش نماینده مردم به ثمر نشست *الباجی: فرهنگیان باوی و کارون مشمول حق جنگی شدند* (۰ نظر)

 • کد خبر : 11278
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۷
 •   

  *رفوزه شدن آموزش و پرورش خوزستان به اعتراف شاخص!*/ سید لطیف فاضلی

  *رفوزه شدن آموزش و پرورش خوزستان به اعتراف شاخص!* در ۲۸ فروردین سال ۹۶ ؛ ایسنا نوشت : *هشدار به مدیران دولتی درباره شکایت از منتقدان* دولت به دستگاه‌های دولتی اعلام و تاکید کرده است که اگر کسی بدون توهین، انتقاد کرد، نباید با پیامد اداری یا قضایی مواجه شود. به گزارش ایسنا، روزنامه «خراسان» […]

  *رفوزه شدن آموزش و پرورش خوزستان به اعتراف شاخص!*

  در ۲۸ فروردین سال ۹۶ ؛ ایسنا نوشت :

  *هشدار به مدیران دولتی درباره شکایت از منتقدان*

  دولت به دستگاه‌های دولتی اعلام و تاکید کرده است که اگر کسی بدون توهین، انتقاد کرد، نباید با پیامد اداری یا قضایی مواجه شود.
  به گزارش ایسنا، روزنامه «خراسان» نوشته است: بر اساس نامه جدید دولت به تعدادی از اداره‌ها و سازمان‌های دولتی، تاکید شده است با توجه به اهمیت رعایت حقوق شهروندی، شخصی که در چارچوب قوانین و مقررات و بدون استفاده از الفاظ توهین‌آمیز، از تصمیمات و اقدامات دستگاه‌های اجرایی یا یک فرد مسئول دولتی در سطح رسانه‌ها انتقاد می‌کند، نباید به دلیل این انتقاد، با تعقیب یا پیامد اداری یا قضایی از سوی مسئولان آن دستگاه مواجه شود.

  ▫(اشاره گذرا به قانون)

  در ماده ۱۵۰ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۹۲ آمده است:
  *▫”کنترل ارتباطات مخابراتی افراد ممنوع است* مگر به مواردی که به امنیت داخلی وخارجی کشور مربوط، باشد یا برای کشف جرائم سلب حیات و ابدو قطع عضو لازم تشخیص داده شود. در اینصورت با موافقت رییس کل دادگستری استان و با تعیین مدت و دفعات کنترل اقدام شود.

  برخی مدیران با نقض مصوبه دولت درصدد توسعه شکایات از منتقدین و فشار بر قشر فرهیخته جامعه هستند تا تکیه زدن بر کرسی مدیریت خود را تضمین کنند.

  در دولت جمهوری اسلامی رعایت قانون باید سرلوحه کار دولتمردان قرار گیرد تا مردم نیز با الگوگیری از آنان به جامعه مترقی، متکی بر قانون احترام بگذارند.

  اولین دستگاه ناقض روح انتقاد و صیانت از حقوق شهروندی ؛ آموزش و پرورش خوزستان بود که متاسفانه مدیریت این اداره کل با وجود توصیه های استاندار محترم و پرتلاش استان؛ دکتر شریعتی ، نه تنها رویه خود را تغییر نداده ، بلکه در روزهای اخیر به فشار خود بر منتقدین افزوده است.

  اینجانب باردیگر به همه دستگاههای پرتلاش استان اعلام میدارم؛

  ▫انتقاد مدیرمسئول رسانه “باران خبر” انتقادی شخصی و ناشی از حب و بغض نیست؛ انتقاد ما به:

  ۱. رتبه ۲۸ کنکوری در سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی

  ◻ما می پرسیم وقتی آمار ۴ درصد کاهش قبول شدگان درمقایسه دوسال گذشته کنکورسراسری را داریم؛ چرا فرافکنی می شود و آمارهایی مانند بومی پذیری که ارتباط چندانی به آموزش و پرورش ندارد را ارائه می دهند؟!

  ۲٫ رتبه حدود۳۱ آموزشی خوزستان در بین ادارات کل کشور

  *▫ما می پرسیم این رتبه به معنی رفوزه شدن تقی زاده در آموزش و پرورش آنهم پس از تصدی بیش از ۴ سال مدیریت این ارگان نیست؟!*

  ۳٫ طبق مصاحبه مدیرکل محترم آموزش و پرورش خوزستان با خبرگزاری ایرنا در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۵ ؛ مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال از مطالبات آموزش و پرورش جذب شده است.
  مدیرکل محترم مبالغ دریافتی از شهرداری ها و بقیه ارگانها را شفاف سازی کند تا عملکرد ایشان نسبت به مبالغ واریزی در ۴ سال مدیریت ایشان مورد ارزیابی قرار گیرد.

  ۴.استخدام های فله ای تحت عنوان مربیان پیش دبستانی
  ▫ما می پرسیم استخدام های بدون ضابطه و با مدارک مختلف که بعضا به کار آموزش و پرورش نمی آید با چه توجیهی اتفاق می افتد!؟

  ▫ما میگوئیم که آموزش و پرورش خوزستان قبل از اینکه دچار کمبود معلم باشد؛ دچار سوء مدیریت سازماندهی وبرنامه ریزی می باشد .

  ۵. ما می پرسیم چرا کسانیکه انتقاد از عملکرد یک‌مدیرکل دارند ؛ باید آنها را در دادگاهها ملاقات کرد؟

  ▫ما می پرسیم آزادی بیان؛ آزادی قلم ؛ آزادی منتقد و انتقاد مگر در قانون نظام شکوهمند اسلامی نیست؟!

  با توجه به مقدمه ای که در مطلع این نوشته آمده است؛ ما می پرسیم چرا منتقدانی چون؛ حاج صادق ممبینی ، علی پورسیدی ، سید نشعان آلبوشوکه، …. مورد شکایت تقی زاده قرار گرفته اند و عاشور غلامپور و چندنفر دیگر را در هیئت بدوی تخلفات اداری نیز مورد شکایت قرار گرفته اند و بجز ممبینی که با حکم دادگاه بدوی و تجدید نظر، تبرئه شد ، بقیه افراد درگیر شکایت های مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان هستند تا آزادی بیان در مواجه با مدیریت فرهنگی ترین ارگان استان با چالش جدی مواجه باشد.

  همه عزیزان را به گزارشهای تفصیلی در رابطه با موضوعات مطرح شده در نوشتارهای بعدی دعوت میکنیم و تا تغییر روند افول آموزش و پرورش ، پرداختن به جزء عملکرد تقی زاده مدیریت محترم این ارگان ادامه خواهد داشت.

  *سید لطیف فاضلی*
  دهم اردیبهشت ماه ۹۷