سایت خبری – تحلیلی باران
تازه های سایت
 • در باب منطق بُرد-بُرد / خالد لویمی

 • *🔴وضعیت کارگران بیکاران ناشی از سیل اخیر بنگاههای اقتصادی در جلسه شورای اشتغال ، توسعه و سرمایه گذاری یررسی شد*

 • آغاز دوره ی توانمندسازی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد اروند

 • هشدار سعید لیلاز: از جاسوس‌های داخلی و خارجی غافل نشویم چه کسی مسیر نفتکش ایرانی را لو داد؟

 • 🔴نخلی که بنام احمد ثبت شد

 • کانال انتقال آب محیط زیست شادگان افتتاح شد/ تخصیص ۵ مترمکعب آب به تالاب شادگان

 • مدیر تعاون روستایی خوزستان خبر داد: رکورد شکنی خرید گندم در ۱۳ شهر خوزستان

 • ▫روز پرکار نماینده شادگان در پایتخت؛ *🔴ناصری نژاد: فارغ التحصیلان وزارت بهداشت بکارگیری شوند/تکمیل و راه اندازی بیمارستان معرفی زاده ضروریست*

 • ▫به همت دانشگاه پیام نور خوزستان صورت گرفت؛ *🔴دوره وکالت قضاوت و سردفتری آغاز شد*

 • ▫روز پرکار نماینده شادگان در پایتخت؛ *🔴ناصری نژاد: لزوم احداث انبارهای مشارکتی در شادگان/ لایروبی انهار آسیب دیده از سیل/خسارتهای ناشی از سیل جبران شود*

 • پربازدید ترین ها
 • مدیر تعاون روستایی خوزستان خبر داد: رکورد شکنی خرید گندم در ۱۳ شهر خوزستان - 100 بار

 • ▫روز پرکار نماینده شادگان در پایتخت؛ *🔴ناصری نژاد: لزوم احداث انبارهای مشارکتی در شادگان/ لایروبی انهار آسیب دیده از سیل/خسارتهای ناشی از سیل جبران شود* - 29 بار

 • بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت ۵۴۰۰ شهید استان کردستان - 27 بار

 • ▫معاون فرماندار دشت آزادگان؛ *🔴فضای سریع و ساده مجازی، پیشرفتهایی را رقم زده است/باید منبر و فرصتهای گفتگوهای چهره به چهره داشته باشیم* - 27 بار

 • ▫به همت دانشگاه پیام نور خوزستان صورت گرفت؛ *🔴دوره وکالت قضاوت و سردفتری آغاز شد* - 24 بار

 • ▫روز پرکار نماینده شادگان در پایتخت؛ *🔴ناصری نژاد: فارغ التحصیلان وزارت بهداشت بکارگیری شوند/تکمیل و راه اندازی بیمارستان معرفی زاده ضروریست* - 22 بار

 • کانال انتقال آب محیط زیست شادگان افتتاح شد/ تخصیص ۵ مترمکعب آب به تالاب شادگان - 18 بار

 • 🔴نخلی که بنام احمد ثبت شد - 17 بار

 • هشدار سعید لیلاز: از جاسوس‌های داخلی و خارجی غافل نشویم چه کسی مسیر نفتکش ایرانی را لو داد؟ - 10 بار

 • *🔴وضعیت کارگران بیکاران ناشی از سیل اخیر بنگاههای اقتصادی در جلسه شورای اشتغال ، توسعه و سرمایه گذاری یررسی شد* - 7 بار

 • پربحث ترین ها
 • بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت ۵۴۰۰ شهید استان کردستان (۰ نظر)

 • *🔴وضعیت کارگران بیکاران ناشی از سیل اخیر بنگاههای اقتصادی در جلسه شورای اشتغال ، توسعه و سرمایه گذاری یررسی شد* (۰ نظر)

 • آغاز دوره ی توانمندسازی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد اروند (۰ نظر)

 • هشدار سعید لیلاز: از جاسوس‌های داخلی و خارجی غافل نشویم چه کسی مسیر نفتکش ایرانی را لو داد؟ (۰ نظر)

 • 🔴نخلی که بنام احمد ثبت شد (۰ نظر)

 • کانال انتقال آب محیط زیست شادگان افتتاح شد/ تخصیص ۵ مترمکعب آب به تالاب شادگان (۰ نظر)

 • مدیر تعاون روستایی خوزستان خبر داد: رکورد شکنی خرید گندم در ۱۳ شهر خوزستان (۰ نظر)

 • ▫روز پرکار نماینده شادگان در پایتخت؛ *🔴ناصری نژاد: فارغ التحصیلان وزارت بهداشت بکارگیری شوند/تکمیل و راه اندازی بیمارستان معرفی زاده ضروریست* (۰ نظر)

 • ▫به همت دانشگاه پیام نور خوزستان صورت گرفت؛ *🔴دوره وکالت قضاوت و سردفتری آغاز شد* (۰ نظر)

 • ▫روز پرکار نماینده شادگان در پایتخت؛ *🔴ناصری نژاد: لزوم احداث انبارهای مشارکتی در شادگان/ لایروبی انهار آسیب دیده از سیل/خسارتهای ناشی از سیل جبران شود* (۰ نظر)

 • کد خبر : 11345
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۶
 •   

  آیا خدادادی سرپرست آموزش و پرورش خوزستان میشود؟!

  *آیا خدادادی سرپرست آموزش و پرورش خوزستان میشود؟!* خدادادی معاون مالی و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان که از دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد و در زمان مدیرکلی فلاحی به این سمت رسید و در دوران تقی زاده مدیرکل فعلی آموزش و پرورش نیز همچنان فعال مایشاء و در سمت خود ابقا و […]

  *آیا خدادادی سرپرست آموزش و پرورش خوزستان میشود؟!*

  خدادادی معاون مالی و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان که از دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد و در زمان مدیرکلی فلاحی به این سمت رسید و در دوران تقی زاده مدیرکل فعلی آموزش و پرورش نیز همچنان فعال مایشاء و در سمت خود ابقا و بر اریکه خدمت و در حال ارائه خدمات است.

  وی نزدیک به یک دهه است در دو دولت و با دو مدیرکل مختلف در آموزش و پرورش خوزستان سمت معاونت پشتیبانی و مالی را ازآن کرده و فرآیند مدیریت طولانی این عنصر تاثیر گذار در این سمت، نگاه هر بیننده ای را به تحولات مالی این اداره کل معطوف میکند.

  زمزمه های سرپرستی خدادادی بجای تقی زاده در حالی تقویت میشود که مصاحبه های خدادادی و تقی زاده در خصوص مطالبات آموزش و پرورش اذهان عمومی را درگیر خود کرده است.

  حال که مدیرکل آموزش و پرورش حاضر به منتشر کردن آمار و ارقام مطالبات آموزش و پرورش و میزان دریافتی از این مطالبات نیست ، از خدادادی باتجربه باید به صراحت پرسید:

  ۱ ـ جناب خدادادی، در چهار سال گذشته چه مقدار از مطالبات آموزش و پرورش استان مطابق آرای صادره شعبه نهم دادسرای دیوان محاسبات از شرکتها و کارخانجات اخذ و به حساب آموزش وپرورش (سازمان دانش آموزی و یا سایر حساب ها) واریزشده است؟، سایر شهرداری ها که از آنجمله شهردار کلان شهر اهواز چه مبالغی را واریز نمودند ؟

  ▪اصولا وجوهات دریافتی و واریز شده چگونه و در چه مسیرهایی هزینه شده اند؟

  در تکمیل این پرسش و جهت اطلاع خوانتدگان؛
  اداره کل آموزش و پرورش خوزستان بابت ۲ درصد عوارض آموزشی از شرکت ها و کارخانجات مربوط به سنوات ۷۱ لغایت ٨۱ و همچنین عوارض ۵ درصد شهرداری ها موضوع بند ۳ ماده ۱۳ قانون شوراهای آموزش و پرورش بنا به اظهارات مدیرکل وقت و استاندار وقت آقای مقتدایی سر جمع مطالبات آموزش و پرورش حدود ۲۳۰ میلیارد تومان برآورد شده است که با تلاش های استاندار وقت موضوع مطالبات مطروحه در دادسرای دیوان محاسبات کشور مورد رسیدگی قرار گرفت و حکم به نفع آموزش و پرورش استان صادر گردید و مطابق حکم شماره ۹۳/۴۲۲/۲۵۱۸ مورخ ۳/۶/۹۳ دیوان محاسبات بابت عوارض ۲ درصد آموزشی شرکت ها و کارخانجات استان خوزستان از جمله نفت ، صنایع فولاد و پتروشیمی ها و سایر کارخانجات استان خوزستان بابت مطالبات آموزش و پرورش جمعا به مبلغ ۱/۳۱۸۵۵۵/۵۵۲/۰۰۰ ریال محکوم شدند و بخشی از شرکت ها بدیهی های خود را به آموزش و پرورش واریز نمودند،

  اما در خصوص عوارض ۵ در صد شهرداری در خصوص وصول اجور معوقه از محل ۵ درصد موضوع بند ۳ ماده ۱۳ قانون شوراهای آموزش و پرورش ، مطالبات اداره کل آموزش و پرورش استان فقط از شهرداری کلان شهر اهواز مطابق حکم صادره شعبه نهم دادسرای دیوان محاسبات به شماره ۹۴/۵۳۸/۲۴۴۱/۲۳ مورخ ۱۶/۶/۹۴ بابت اجور معوقه مطالبات آموزش و پرورش خوزستان از شهرداری اهواز ، این شهرداری محکوم به پرداخت مبلغ ۳۲۱/۷۱۸۳۹۲/۰۸۸ریال به حساب آموزش و پرورش شده است و در همین راستا شهرداری اهواز بخشی از بدهی های خود را به صورت اقساط واریز کرده است …

  برای روشن شدن موضوع باید توضیح داد؛ مطالبات آموزش و پرورش فقط مربوط به سال ۹۲ مبلغ ۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده است ، حال اگر مطالبات ده ساله یعنی از ۷۱ لغایت ٨۱ را در عدد مذکور ضرب نماییم عدد واقعی مورد پرسش است؟

  لذا از خدادادی درخواست میشود در خصوص پرسش مطروحه ی بالا به افکار عمومی گزارش جامع و کامل و نحوه ی وصول با ذکر شماره حساب های واریز شده و چگونگی هزینه کرد آنها را بیان بفرمایند .

  ۲ ـ خدادادی توضیح بفرماید؛ درآمدهای ماهانه منابع داخلی آموزش و پرورش استان چه مقدار است؟ و این درآمدها صرف چه فعالیت هایی در آموزش وپرورش شدند ؟

  ۳٫ پنج درصد یا چهار درصد دریافتی از موسسات و آموزشگاه های علمی آزاد که به حساب اداره کل واریز می گردد (با وجود ۴۰ منطقه آموزشی) چه میزان است ؟ و در چه راستایی هزینه شده است ؟

  توضیحا اینکه ؛ طبق دستوالعمل کل مبلغ مذکور به حساب خزانه واریز شده و ۶۵ درصد آن مجددا به حساب آموزش و پرورش استان عودت داده می شود.
  این مبلغ کلان چطور و چگونه هزینه می شود؟ و آیا میتوان آنرا به صورت حق الزحمه به افراد پرداخت کرد؟

  ۴ ـ درآمدهای دریافتی از تغییر کاربری ها ، قراردادها واجار بها ء وقراردادهای فی مابین اداره کل و سایر ادارات و نهادها و بانکها که به تعداد آنها در نوشتار بعدی خواهیم پرداخت؛ کجا وچگونه هزینه می شوند؟

  ۵. درآمدهای حاصل از پخش کتب و سایر ملزومات و برگزاری آزمونها و توزیع کتب کمک درسی بین مدارس و غنی سازی کتابخانه های مدارس و … چگونه هزینه می شوند؟

  ۶. مزایده ومناقصه ها چگونه انجام می شوند؟ بطور مثال مزایده اموال و وسایل اسقاطی مثلا خودروهای اسقاطی به چه ترتیب صورت گرفته و به چه کسی رسیده است؟

  ۷. چاپ آزمون های عملکردی و کتاب های پیش دبستانی به چه ترتیب در کدام استان صورت گرفته است؟

  ۸. اعتبارات دریافتی از استانداری چگونه هزینه شدند و آیا میتوان آنرا تبدیل به حق الزحمه کرد؟

  ۹٫ وامهای کم بهره در اداره کل که برخی افراد از بانکهای مرتبط با اداره کل دریافت کردند شامل حال چه کسانی شده است؟

  ۱۰. خدادادی توضیح بفرماید؛ منازل سازمانی براساس چه معیاری بین افراد توزیع شدند و آیا احتمال دارد کسانی که قبلا مشمول بند( ج ) مسکن شهرسازی بودند، دوباره از این امتیازات بهره مند شده باشند؟ آیا بند ج مذکور مشمول حال شما نمی شود؟

  ۱۱. نظارت شما برخانه معلم و امورات مالی آن چگونه است؟

  ۱۲٫ بعنوان معاون اداری و مالی بفرمائید؛ بخَش های مختلف درمانگاه فرهنگیان بر اساس مقررات چگونه واگذار گردید؟

  ۱۳٫ چرا اکثر پیمانکاری های عمده و ساخت و سازها به آقای ( ب ـ ا ) واگذار شده است ؟

  ۱۴. بعنوان معاون اداری مالی بفرمایید چرا برخی افراد ابلاِغ دارند اما در محل کار واقعی خود حاضر نمی شوند و محل دیگری خدمت می نمایند و معلمینی هستند که درطول یکسال گذشته یکماه سر کار نرفتند ولی حقوق و مزایا دریافت می کنند؟ آیا اطلاع دارید یا اجازه می فرمایید ذکر نام کنیم؟

  ۱۵. چرا این همه منابع مالی که هزینه شد تاثیری بر رشد آموزش و پرورش نداشته است؟ آیا منابع به درستی هدف گذاری شدند؟

  ۱۶. آیا سهمیه شیر دانش آموزان بطور کامل در اختیار آنان قرار گرفته است؟ پیمانکاران و دست اندرکاران و متولیان توزیع شیر چه کسانی هستند؟ لطفا چگونگی تشریفات مزایده را به افکار عمومی توضیح دهید؟

  ۱۷. جناب خدادادی در خصوص تفکیک سند منزل سازمانی مستقر در درمانگاه فرهنگیان واقع در خیابان ۱۳ کیانپارس توضیح بفرمائید؟ چرا سند منزل سازمانی مذکور از سند اصلی تفکیک و سند مجزا برای ان صادر شده است؟

  ۱۸. در خصوص خشک شدن حوضچه های ماهی هنرستان کشاورزی (کوت عبدالله) و تصرف چند هکتاری زمین های هنرستان موصوف توسط اقای م ؛ و محکوم شدن آموزش و پرورش توضیح بفرمائید؟ چه اقداماتی انجام داده اید؟ آیا از بیت المال مسلمین به خوبی دفاع شده است؟ مشروح دفاعیات را منتشر نمائید.

  ۱۹٫ در خصوص پوشاک مدارس ، تغدیه ، سرویس مدارس با ذکر پیمانکاران و نحوه تشریفات مزایدات و مناقصات مربوطه اطلاع رسانی شفاف نمایید.

  ضمن آرزوی موفقیت برای خدادادی معاون مالی کهنه کار آموزش وپرورش در روزهای آینده؛ انتظار می رود (قبل از قبول “احتمالا” پست جدید خود)؛ به مباحث مالی نه چندان گذشته اداره کل که در جهت شکوفایی دانش آموزان خوزستانی هزینه شده است بپردازد؛ تا بتوانیم دلایل رتبه ۳۱ آموزشی و رتبه ۲۸ کنکوری در سه رشته پرطرفدار را بیش از پیش مورد مطالعه قرار دهیم.

  ضمنا پرسش های مربوطه کاملا در حوزه معاونت مالی است و مطرح کردن پرسش های بعدی درصورت عدم پاسخگویی در سلسه مطالب بعدی به سمع و نظر خوانندگان خواهد رسید.

  بدلیل طولانی شدن مطلب ؛ پرسش های بعدی را در مطالب بعدی رسانه “باران خبر” دنبال نمائید.


  نظرات