سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 11383
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ خرداد, ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷
 •   

  تلنگری به دیپلماسی و تصمیمات دردو مقطع ازانقلاب اسلامی/چمن نژاد

  تلنگری به دیپلماسی و تصمیمات دردو مقطع ازانقلاب اسلامی باتحلیل: گفتگوی تمدنها و برجام منبعث از رای ملت وعقلانیت نظام، ♦وزیرکی پوتین و عوام زدگی ما عدول از آرمانها با تشدید بحرانها. ✍به قلم: چمن نژادیان-تحلیلگر مسائل ف، س، اجتماعی و منطقه ای شرق و غرب دو لبه ی یک قیچی برای پاره کردن روبان […]

  تلنگری به دیپلماسی و تصمیمات دردو مقطع ازانقلاب اسلامی باتحلیل:
  گفتگوی تمدنها و برجام منبعث از رای ملت وعقلانیت نظام،
  ♦وزیرکی پوتین و عوام زدگی ما عدول از آرمانها با تشدید بحرانها.
  ✍به قلم: چمن نژادیان-تحلیلگر مسائل ف، س، اجتماعی و منطقه ای

  شرق و غرب دو لبه ی یک قیچی برای پاره کردن روبان جشن فتح منافع با قربانی کردن بره های مظلوم پشمالو در سراسر عالم به بهانه ی نشان دادن مشتی جو هستند.
  روزهایی که پوتین پوتینها را کند،و با دبدبه اما با جلوه ی بزرگ منشی بقول برادران خودی خاکی و بی دیسیپلین خاص خود خاضعانه به هر پستوی ما راه داده شد، و سر زده سر زد.
  من به عنوان معلم، مدیر آ و پ و یک بچه ی دهاتی در سالن مملو از همکار خود پس از برجام عرض کردم. چرا پوتین پوتین کنده به ایران اسلامی آمده و می آید؟
  شاید امروز که باز میگویم او کار خودش را مزورانه با عوام زدگی ما برای کسب منافع ومعامله (که آن روز تذکر دادم)کرد. عده ای باز بگویند خوب شما طرفدار دولت تدبیر… و اصلاح طلبید؟ البته تاکنون هستم. اما تا آنجایی که منافع ملی و امنیت همه جانبه دین و میهنم تامین گردد.
  آنروز گفتم در دو مقطع زمانی دنیای شرق و غرب بر آستانه ی بلند ملت کهن فرهنگ ایران پس از انقلاب اسلامی سر تعظیم سایید و فرود آورد،و آن دو مقطع به واسطه ی عقلانیت بالای نظام و منطق گفتمانی متمدنانه ی دیپلماسی منبعث از رای مردم بود.
  ♻مقطع زمانی اول؛ در بحث گفتگوی تمدنها منبعث از رای مردم در دوم خرداد و عذر خواهی مستقیم  شخص آلبرایت وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص دخالت سازمان سیا در کودتا علیه دولت مردمی مصدق بود.
  که متاسفانه عوامل خارجی و داخلی نگذاشتند از آن بهره ی کامل گرفته شود. تا اینکه منجر به انسجام دول دنیا  علیه ما و شرایط قبل از برجام توسط دیگر خانم  وزیر خارجه آمریکا یعنی هیلاری کلینتون شد.
  ♻ مقطع زمانی دوم برجام بود؛ باز به واسطه عقلانیت نظام و منطق دیپلماسی دولتمردان منبعث از رای مردم در سال ۹۲بود که شرایطی را مهیا کرد تا شاید مشکلاتی اساسی حل شوند… ولی از داخل همپای تندروریهای بیرونی مثل نتانیاهو و طیف رایس، جان بولتونها و… به هیاهو پرداخته شد.
  و با عوام زدگی خودی و عوام فریبی جاسوس کارکشته ی کا گ ب یعنی پوتین منادی احیای روسیه پطر کبیر باز گول خوردیم.و آب جوی رفته را باز آمد برای ایشان به جوی اوردیم.
  اقتدارگرایان و قدرت مداران احساسی به باده ی غرور متوسل و خود را در آغوشان معنوی شده ی پوتین این بد عهد تاریخی و فاسد اما عاقل کاخ کرملین قرار دادند.
  پوتین خدا نشناس (بر خلاف مک فارلین مسیحی که حداقل انجیل آورد که معتقد بود و موشک برای تغییر سر نوشت دفاع مقدس فرستاد)  قرآن در دستان آلوده به فساد و خیانت به تاریخ ما در شرق(به عنوان لبه دوم تیغ تیز شکست دولت مردمی و مشروع با استنکاف از دادن یازده تن طلا ) گرفته ،ازسر ترس ، یاس و استیصال ناشی از حل شدن مشکلاتمان با دنیا،غرب و خالی شدن دستش از برگ برنده برای چپاندن و خورندن، خود را سراسیمه به خاک و آستانه ی پستوهای ما رساند.
  او مزورانه با قرآن بر نیزه کردن توانست دستآوردهای صدها میلیارد دلاری این مملکت و ملت مظلوم را که میلیونها نفر زیر خط فقر دارد، وصدها شهید از ناب ترین فرزندان ایمانی و فرماندهان گرانسنگ دوران دفاع مقدس را که در راه دفاع از اهلبیت ع در مقابل تروریسم و متحجرین تقدیم کرد. برای حفظ منافع خود مصادره به مطلوب برای معامله نمایید و حال بدست بگیرد.
  ومتاسفانه ظفرمندانه و قیم مآبانه در صحنه های بین المللی برای خوش خدمتی در افکار عمومی به ما امر و نهی هم می کند.
  او که همواره شریک دزدان و حامی قافله می باشد در صدد ایجاد زمینه ها ی بر هم زننده ی برجام  برای بازگشت دوباره ایران به صفر مرزی مشکلات بوده تا دستآورد هایمان را تنها برای معامله و منافع خود مصادره نماید.
  حالا روسیه هم اکنون با ۲۵ کشته و مصرف اندکی سوخت و بمبهای فروخته شده سربازانش را از سوریه بیرون کشید.
  فقط تعداد محدود امکانات و نیرو را که در محلهای امن برای دوری از صدمات و کسب غنایم بیشتر پنهان کرد.
  و درانظار دنیا کنار کرملین با نتانیاهو رژه افتخار پیروزیهای تاریخی و معنادار دیپلماتیک می رود و عربده ی خروج ایران از سوریه و لبنان را به عنوان ژست انسان دوستانه و منادی مبارزه با تروریسم عربده مستانه می کشد.
  او در عمل بیلاخ جانانه ای به شعار واماندگی تندروهای احساسی ساده لوح ضد غرب و حامی شرق در مقابل آرمان نه شرقی و نه غربی انقلابمان را به ما نشان می دهد.
  روزی امام ره هیات بلند پایه فرستاد و پیام به گورباچف داد. نوید  شکستن استخوانهای کمونیست و عدم گرایش به غرب را به او نصیحت داد.سپس آن شد‌. اما گورباچف نهایتاً به غرب و دانشگاههایشان برای بیان ایده هایش پناه برد.
  و حالا هم پوتین سلف زیرک گورباچف با زیرکی و عوام فریبی ناشی از آموزشهای کا گ ب منادی شق دوم پیام در حفظ و ارتقاء اقتدار روسیه در مقابل غرب با وجود فروپاشی شوروی قدیم بوسیله امکانات و فدائیان میگردد.
  ⁉دگر بار سئوال:
  ۱- آیا تاریخ نخوانده ایم؟ اگر از تاریخ عبرت نگیریم تاریخ قطعاً تکرار می شود.
  ۲- مگر شرق و غرب عهد اخوتی بجز منافع با ما داشته و دارد؟
  ۳-تنها از حیث منافع آیا تاکنون ثابت نشده است که منافع نزدیکی به  کدامین بیشتر و ضرر کمتر و یا دوری از کدامین ضرر بیشتر و منافع کمتر دارد؟ و یا اینکه این دویکی هستند‼
  ۴-آیا این عدم رعایت آرمان نه شرقی و نه غربی با وجود تجارب در دفاع مقدس، بحث هسته ای ، خدمات و خیانتهای تاریخی نیست؟
  ۵- در آخر ؛
  آیا تحلیل دیپلماسی و عقلانی عده ای از یک معلم و بچه دهاتی  مثل من نسبت مضار و محاسن تصمیمات بین المللی کمتر است؟
  ۵- گر چه کشف توطئه در سفارت آمریکا( لانه ی جاسوسی) برای عدم تکرار ناکامی تاریخی و مشروطه در ابتداء یک انقلاب از سوی امان ره نامیده شد. ♨ولی آیا هنوز بر مدار انقلابی گری احساسی بدون توجه به منافع دینی و ملی با پریدن بام سفارتخانه ها سیر خودخواهانه و دشمن ساز باید داشته باشیم.
  این تذهبون.
  ✅چمن نژادیان- تحلیلگر مسائل فرهنگی ، اجتماعی، سیاسی و منطقه ای عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه استان خوزستان

  برچسب ها :

  نظرات