سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 11631
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ خرداد, ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۶
 •   

  زنگها بصدا درآمد

  *زنگها بصدا درآمد* *اتفاق شوم منطقه ۲ تهران ، زنگ ها را برای استخدام های فله ای در آموزش وپرورش خوزستان بصدا در آورد* اتقاق ناحیه دو تهران، مساله ای نیست که بسادگی بتوان از آن کنار گذشت وپشت گوش انداخت وقتی درجذب وبکار گیری نیروی انسانی درمدارس اصول تربیتی را لحاظ نکنند و به […]

  *زنگها بصدا درآمد*

  *اتفاق شوم منطقه ۲ تهران ، زنگ ها را برای استخدام های فله ای در آموزش وپرورش خوزستان بصدا در آورد*

  اتقاق ناحیه دو تهران، مساله ای نیست که بسادگی بتوان از آن کنار گذشت وپشت گوش انداخت وقتی درجذب وبکار گیری نیروی انسانی درمدارس اصول تربیتی را لحاظ نکنند و به صورت فله ای و سفارشی و رانتی نیرو به مدارس و واحدهای اموزشی تزریق شود باید منتظر اتفاقاتی از نوع منطقه ۲ تهران باشیم .در تاسوعای حسینی سال گذشته که همه ی اذهان معطوف به عزاداری سالار شهیدان بوده است، که یکباره مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان طی مصاحبه ای با رسانه ها اعلام کرد که بعد از عاشورا آموزش و پرورش خوزستان اقدام به استخدام دوهزار نفر نیروی حق التدریس ازاد خواهد نمود، سیل جمعیت لیسانس های بیکار به ادارات و نواحی اموزش و پرورش شهرهای استان سرازیر شد ، اما جمعیت ثبت نام نموده؛
  مورد اقبال مسوولین امر واقع نشدند. و همه چیز سلیقه ای و لیستی شد که برخی از نمایندگان و شخصیت های متنفذ باید معرفی می کردند،مرتبط بودن رشته ، برخورداری از شرایط ها حداقلی معلمی، سلامت جسمی و روانی و انجام مصاحبه علمی و داشتن شرایط گزینش هیچکدام درابتدا مورد توجه واقع نشدند، شوق و ذوق و استقبال نمایندگان.. متاسفانه تنور استخدام را چنان گرم نمودکه بعضا ازهم برای گرفتن سهمیه سبقت می گرفتند!! … ورود اداره کل بازرسی استان خوزستان و پرونده قطوری که در همین رابطه تشکیل شده. که در حال پی گیری دراستان ومرکز است، موئید ادعا ی ماست.
  هرچه کارشناسان امر هشدار دادند .هیچ گوشی شنوایی نبود و ۴۵۰۰ نیرو بدون ازمون و گزینش به صورت سلیقه ای به اموزش و پرورش استان درکمال ناباوری تزریق شدند !!
  حال که آن اتفاق شوم در منطقه دو تهران اتفاق افتاد و افکار عمومی را جریحه دار و ملتهب ساخته است. خوب است که بیاد داشته باشیم استخدام های فله ای آموزش وپرورش خوزستان که چند ماهی بیشتر از آن نگذشته است . خود چون آتش زیر خاکستری است که هرآن احتمال بروز ناهنجاری هایی از این دست درمدارس دارد!!
  بگذریم از افت تحصیلی که درآینده نزدیک گریبان مدارس را خواهد گرفت؛ احتمال بروز انواع تنبیهات و برخوردهای نامناسب با دانش آموزان و کاهش اعتماد به نفس انان خود مساله مهمی است که باید بزودی انتظار آن را به وفور داشته باشیم.

  جذب ۴۵۰۰ نفر دریک فاصله زمانی کوتاه حتی بدون لحاظ آزمایش های پزشکی سلامت جسمانی؛ بدون گذراندن دوره های آموزشی وپرورشی قبل از ورود به مدارس؛ عدم توجه به سلامت روانی و اخلاقی افراد بکار گرفته شده، *آیا زیر پا گذاشتن اصول و قواعد جذب نیرو نمی باشد؟*
  چرا علیرغم هشدارهایی که رسانه های دلسوز و افراد معتمد و کارشناس داده اند در استان گوش شنوایی وجود نداشت و ندارد. و *برخی نمایندگان برای جلب رای چنان از حول حلیم به دیگ افتادند که آن ورش ناپیدا بود !!!*

  حال چه کسی پاسخگو است؟ نمایندگانی که سهمیه خود را در استخدامهای فله ای گرفته اند یا وزارتخانه مربوطه؟

  از این گذشته مربیان پیش دبستانی که امسال وسال گذشته؛ فقط بعنوان مربی جدید در پیش دبستانی ها بکار گرفته شدند چه وضعی دارند ؟
  چرا آموزش وپرورش خوزستان اصرار دارد قواعد بازی را درست اجرا نکند…..؟!!! وقتی قانون شکنی و قانونگریزی در جامعه ای ارزش شد و ناظرین قانون خود حامی قانونشکن باشند، احتمال بروز هر مشکل و مساله ای باید داشته باشیم.
  زنگ های خطر به صدا درآمدند ، آیا گوش شنوایی در استان وجود دارد؟؟؟
  باران خبر
  @barankhabarir

  برچسب ها :

  نظرات