سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 11812
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مهر, ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
 •   

  لزوم ورود ارشاد خوزستان؛ کانالهای تلگرامی و مدیران مسئول مورد حمایت نهاد استانداری

  ▫لزوم ورود ارشاد خوزستان؛ *کانالهای تلگرامی و مدیران مسئول مورد حمایت نهاد استانداری* رسانه مستقل از آن‌جایی که وامدار دولت و حکومت نیست و منفعتی از قبل ارتباط با دولت ها ندارد لذا انتقادهایش، در مسیر اصلاح و کمک به دولتمردان و مجریان امور برای حل معضلات اجتماعی اقتصادی سیاسی جامعه است هرچند ممکن است […]

  ▫لزوم ورود ارشاد خوزستان؛

  *کانالهای تلگرامی و مدیران مسئول مورد حمایت نهاد استانداری*

  رسانه مستقل از آن‌جایی که وامدار دولت و حکومت نیست و منفعتی از قبل ارتباط با دولت ها ندارد لذا انتقادهایش، در مسیر اصلاح و کمک به دولتمردان و مجریان امور برای حل معضلات اجتماعی اقتصادی سیاسی جامعه است هرچند ممکن است در بسیاری موارد، مثل یک داروی تلخ، برای درمان یک بیماری عمل کند. 

  رسانه یکی از ارکان مهم مردم سالاری و دموکراسی است. اگر کسی مدعی مردم سالاری است یکی از ارکان آن وجود رسانه آزاد و فعال است و رسانه مستقل، زبان مردم است و در عین حال واسط و رابط صادق میان دولت و ملت است.

  چندی ست در فضای رسانه ای استان خوزستان شاهد قبض و بسط هایی در اطلاع رسانی و جانبداری هایی که برخی کانالها و پایگاه های خبری نسبت به انتشار اخبار استان داشته اند ؛ هستیم؛ و شوربختانه باید گفت: این رسانه ها که دارای کانالهای بدون مجوز رسانه ای بوده اند ؛ از سوی نهاد استانداری مورد حمایت قرار میگیرند.

  *فردی که در فضای مجازی مدعی ست که رسانه “صبحانه پرس” به مدیر مسئولی ایشان هدایت میشود درصورتیکه در سایت وزارت ارشاد ؛ نام آقای محمد پورسعید بعنوان صاحب امتیاز و مدیرمسئول این رسانه ثبت شده است؛ چگونه از سوی روابط عمومی استاندار مورد حمایت قرار میگیرد و نشست و برخواست های این فرد در استانداری چه معنایی میتواند داشته باشد؟!*

  *کانال آراس (خبری)* که در حوزه رسانه هیچگونه شناسنامه ای ندارد به درج مطالب و انتقادات جهت دار از برخی مسئولین و انتشار برخی وقایع به سبک انتفاعی خود مشغول است؛ که متاسفانه نقش ضعیف ارشاد خوزستان میدان را برای این کانالهای جعلی رها کرده است.

  متولیان کار رسانه در استان از قبیل ارشاد استان و خانه مطبوعات استان، تکلیف و اختیارات خود را در برخورد با رسانه ها و کانالهای بدون مجوز که رسانه را با تولید محتوا به انحطاط کشانده اند و با آزادی کامل در مسائل سیاسی اظهارنظر کرده و به مباحث امنیتی مانند حادثه اخیر اهواز ورود کرده اند روشن کنند.

  سکوت متولیان فرهنگ در برخورد با این قضایا و تفویض آزادی فعالیت به آنها ، خارج از دو حال نیست؛ یا اختیاراتی در برخورد با این رسانه ها ندارند و یا به دلیل لابی ها، سکوت اختیار کرده اند.
  البته یک احتمال سوم وجود دارد که تایید فعالیت رسانه در کانالهای بدون مجوز‌ و استفاده از ادعاهای جعلی مدیرمسئولی؛ نشان می دهد، مسئول ناکارامد برای تایید کارآمدی خود به وجود چنین رسانه هایی نیاز دارد.

  این کانال یا کانالهای بدون مجوز و بدون هویت رسانه ای؛ با انتقادهای جهت دار از برخی مدیران استان؛ چگونه توانسته اند، حمایت استانداری خوزستان و روابط عمومی آنرا بدست آورد؟!

  *▫در نوشتار بعدی به ابعاد مترتب بر حمایتهای غیرمسئولانه خواهیم پرداخت.*

  19290

  برچسب ها :

  نظرات