سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 11864
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ مهر, ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۷
 •   

  ▫اعتراض آبداران استان خوزستان به عدم پرداخت حقوق ها؛ *♦آبفای روستایی، داد کارگرانش را درآورد/ درویشعلی کریمی میتواند ۱۱ ماه بدون حقوق بماند؟*

  ▫اعتراض آبداران استان خوزستان به عدم پرداخت حقوق ها؛ *♦آبفای روستایی، داد کارگرانش را درآورد/ درویشعلی کریمی میتواند ۱۱ ماه بدون حقوق بماند؟*  تصور کنید ۱۱ ماه زندگی بدون حقوق، آنهم در این شرایط بغرنج اقتصادی را… این  نوشته بنری است که کارگران درمانده شرکت  آبفای روستایی امروز به اعتراض بر در این اداره نصب کرده […]

  ▫اعتراض آبداران استان خوزستان به عدم پرداخت حقوق ها؛

  *♦آبفای روستایی، داد کارگرانش را درآورد/ درویشعلی کریمی میتواند ۱۱ ماه بدون حقوق بماند؟*

  06b286a7-2381-49ee-bf01-38a301f4d290-620x410

   تصور کنید ۱۱ ماه زندگی بدون حقوق، آنهم در این شرایط بغرنج اقتصادی را… این  نوشته بنری است که کارگران درمانده شرکت  آبفای روستایی امروز به اعتراض بر در این اداره نصب کرده اند، کلاغ خبرهای اعتراضی از پرداخت نشدن کمترین حقوق کارگران در استان خوزستان به خانه نمی رسد وقتی در خیابان کارگرانی را میبینی چهار زانو و مستاصل کنار دربهای بسته اداره ها نشسته اند به این امید که فریاد هایشان به گوش های بسته مدیران برسد.

  یکی همسرش را به تازگی از دست داده  و دیگری زنش با رفتن از خانه ای که فقط طعم فقر دارد، تنهایش گذاشته، پدری  هم می خواهد درد شرمندگی برابر فرزندش، برای پول مدرسه را می خواهد به گوش کسانی برساند که حساب هزینه های میلیونی مدرسه رفتن فرزندانشان را از دست داده اند، این عدم سنخیت هاست که نمی فهمند تمام دارایی یک کارگر همان یک میلیون پول خرد آنهاست.

  کارگر سیاهپوشی که تمام حرفهای خود را بارها برای حضار تکرار کرده با صدای لرزان به خبرنگار قدس آنلاین می گوید: در حالی که ۸ ماه حقوق ما پرداخت نشده بود همسرم بیمار شد؛ به مسئولان آبفا مراجعه کردم تا به دلیل شرایط خاصم به من کمک کنند اما آنها زیر بار پرداخت حقم نرفتند، هر  چه اصرار کردم۱۰۰ هزار تومان به من ندادند و این مقدار ناچیز را نتوانستم برای بستری و درمان همسرم جور کنم و او را از دست دادم.

  862993
  مرد میانسال تصریح می کند: چون هیچ پولی نداشتم، بیمارستان کرمی همسرم را پذیرش نکرد و ما مجبور شدیم اورا به بهداشت حمیدیه ببریم اما اوضاع وخیم او جانش را بین راه گرفت و به بهداشت نرسید، اما درد امثال ما همین نیست در حالیکه که کار می کنم امروز برای رفتن دخترم به مدرسه نیز شرمنده بودم.

  کارگر دیگری که لباس روحانیت بر تن دارد عنوان می کند: من شاهد حرفهای همکارم هستم، مرگ همسرش بر اثر بی مسئولیتی آقایان اتفاق افتاد، مدتهاست حقوق ما را که از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تجاوز نمی کند پرداخت نکرده اند وهمین مشکل زندگی روزمره و خانوادگی ما را بهم ریخته، هیچ کس حاضر نیست به حرفهای ما گوش دهد، به راحتی پاسخ نداشتن می دهند.

  پسر جوانی با بیان اینکه عیدی و سنوات ما را از سال گذشته پرداخت نکرده اند، اضافه می کند: حالا باید ۱۱ ماه بی مواجب جان کندن را به بهانه درآمد نداشتن سازمان تحمل کنیم در حالی که حقوق افراد وابسته به مدیران به موقع پرداخت می شود و شعار بی پولی فقط برای ماست.

  او می گوید: قرارداد ما پیمانکاری است در حالی که تا به حال پیمانکاری ندیده ایم هنوز زیر نظر اداره آبفای روستایی حقوق ها پرداخت می شود اما این اسم را گذاشته اند که در این مواقع جواب ما را ندهند، اکثر معترضان بیش از ۱۵ سال سابقه کاری دارند اما دست آنها به جایی نمی رسد، تعریف خاصی از کارفرما برای چنین مواقعی نداریم و راحت ما را به هم پاس می دهند.

  862997

  کارگر اداره آبفا ی روستایی توضیح می دهد: برای مشکل خود به استانداری و نمایندگان مجلس هم مراجعه کردیم اما دریغ از پیگیری، آنقدر در اهواز اعتراض برای عدم پرداخت حقوق زیاد است که حتی رسانه ها هم درباره اش چیزی نمی نویسند، بسیاری از مسئولان رده پایین تر که باید کاری کنند بیشتر به از دست دادن صندلی خود فکر می کنند تا ما کارگران بیچاره، رسانه ها هم از بس نوشته اند و کاری از پیش نبرده اند بی خیال شده اند.

  براستی باید از درویشعلی کریمی پرسید؛ شما چند ماه می توانید بدون حقوق زندگی کنید؟ مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان؛ لطفا یک ماه حقوق آنچنانی خود را بین همه آبداران خوزستان تقسیم کنید آنوقت شاید درد آنها را تجربه کنید

  منبع: دروازه خبر – طیبه قاسمی

  برچسب ها :

  نظرات