سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 11883
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مهر, ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۸
 •   

  مزیت های بندر و منطقه آزاد صلاله عمان توسط هیأت ایرانی ارزیابی شد

  مزیت های بندر و منطقه آزاد صلاله عمان توسط هیأت ایرانی ارزیابی شد یک هیأت متشکل از رئیس، نواب رئیس و دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان طی سفری به بندر و منطقه آزاد صلاله برای حضور تجار و سرمایه گذاران ایرانی در این منطقه امروز سه شنبه (۱۷ مهرماه) با مقامات عمانی دیدار […]

  مزیت های بندر و منطقه آزاد صلاله عمان توسط هیأت ایرانی ارزیابی شد

  یک هیأت متشکل از رئیس، نواب رئیس و دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان طی سفری به بندر و منطقه آزاد صلاله برای حضور تجار و سرمایه گذاران ایرانی در این منطقه امروز سه شنبه (۱۷ مهرماه) با مقامات عمانی دیدار و گفتگو کردند و مزیت های ارتباطی تجاری و سرمایه گذاری آن ارزیابی شد.

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز، در این سفر محسن ضرابی ریاست اتاق مشترک ایران و عمان، محمدامین صباغی زاده رئیس اتاق بندرعباس و نائب رئیس اول اتاق مشترک ایران و عمان، شهلا عموری رئیس اتاق اهواز و نائب رئیس دوم اتاق مشترک ایران و عمان و آرزو جمالی نظری دبیرکل اتاق مشترک ایران و عمان با أحمد بن ناصر المحرزی مدیرعامل بندر و منطقه آزاد صلاله دیدار کردند.

  در این سفر هیات ایرانی با استقبال مسئولین این منطقه و بندر روبرو شدند و ضمن آشنایی با مزیت هایی که برای تجار و بازرگانان و سرمایه گذاران خارجی به خصوص ایرانی فراهم شده، از نزدیک امکانات و زیرساخت های ایجاد شده در این بندر و منطقه را ارزیابی کردند.

  همچنین در این سفر و در قالب جلساتی که هیات ایرانی با مقامات ارشد بندر و منطقه آزاد صلاله داشتند در مورد چگونگی حضور شرکت‌های ایرانی در این منطقه و تسهیلاتی که برای فعالیت اقتصادی ایران توافق صورت گرفت و مقرر شد پیگیری های بعدی با همکاری دو جانبه اتاق مشترک ایران و عمان و بندر و منطقه آزاد صلاله جهت اجرایی شدن توافقات به عمل آید.

  رئیس اتاق اهواز و نائب رئیس دوم اتاق مشترک ایران و عمان با اعلام این خبر گفت: در خصوص ایجاد زیرساخت ها و تاسیسات مناسب جهت حضور تجار، فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران سرمایه گذاری مشترک ایران و عمان مذاکراتی صورت گرفت.

  شهلا عموری اعلام کرد، قرار شد با هماهنگی میان دو طرف تسهیلات لازم در خصوص حمل کالا، تعاملات و همکاری های تجاری و فعالیت های سرمایه گذاری مشترک دو کشور فراهم شود.

  رئیس اتاق اهواز همچنین اظهار کرد: منطقه آزاد صلاله برای جذب سرمایه گذار در زمینه ایجاد واحدهای تولیدی، انبار، سردخانه و دفاتر تجاری و همچنین صادرات مجدد کالا به کشورهای مختلف زمینه را مهیا کرده است.

  وی اضافه کرد: دولت عمان زیرساخت ها را در منطقه فراهم کرده و ساخت و ساز را به سرمایه گذار با متراژهای درخواستی از طرف سرمایه گذار و به قیمتی مناسب واگذار کرده است.

  نائب رئیس اتاق مشترک ایران و عمان در ادامه با اشاره به مساحت ۳۵۰۰ هکتاری منطقه صلاله گفت: در این منطقه گیت گمرکی وجود ندارد و کالا بر مبنای خوداظهاری و اعتماد به صاحب کالا وارد می شود.

  وی با اشاره به بازدید هیات ایرانی از زیرساخت ها و پتانسیل های بندر صلاله تاکید کرد، عمان اکنون برگ برنده تجارت ما در منطقه محسوب می شود و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران باید از موقعیت فراهم شده بازار عمان نهایت استفاده و بهره را ببرند و با توجه به ریسک پایین کشور عمان از مشوق های سرمایه گذاری و معافیت های مالیاتی این منطقه بهره مند شوند.

  گفتنی است بعد از شهر مسقط، «صلاله» (Salalah)، مرکز استان ظفار، بزرگ‌ترین بندر در عمان و دومین شهر بزرگ کشور عمان است که در فصل بارندگی‌های شدید، گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب می‌کند.

  صلاله شهری است بندری که از دو منطقه خشک کوهستانی در شمال، و جنگلی و ساحلی در جنوب تشکیل شده‌است که با تدبیر حاکمان عمانی یکی از مناطق آزاد و بنادر مهم این کشور شمرده می شود.

  این شهر که در بخش جنوبی عمان قرار دارد، جاذبه هایی همچون مسجد سلطان قابوس، قلعه طاقه، ساحل مغسیل، غار مرنیف، فواره های بلو هولز، وادی صحلنوت، وادی دربات، منطقه آنتی گراویتی، خور روری و پارک ایتین را در خود جای داده است.

  هر سال جشنواره صلاله که به «جشنواره پائیزی صلاله» معروف است، در این شهر ساحلی برگزار می‌شود. مقبره عمران نبی، پدر مریم مقدس در این شهر قرار دارد که این قبر طویل ترین قبر جهان با عرض ۸۰ سانتی متر و طول ۳۰ متر می باشد.

  IMG-20181009-WA0013

  IMG-20181009-WA0016

  IMG-20181009-WA0014

  IMG-20181009-WA0017

  برچسب ها :

  نظرات