سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 11891
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مهر, ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
 •   

  نماینده سابق مردم اهواز : باید تفکر انقلابی در همه ارکان کشور حاکم شود/ مدیریت استان خوزستان فاجعه بار است

  نماینده سابق مردم اهواز: باید تفکر انقلابی در همه ارکان کشور حاکم شود/ مدیریت استان خوزستان فاجعه بار است همه ارکان دولت و مجلس نپذیرند که راه نجات کشور، وابستگی به غرب نیست و باید تفکر انقلابی که موفقیت آن را در صنعت موشکی و پهبادی آزموده ایم باید در همه نقاط کشور حاکم شود. […]

  نماینده سابق مردم اهواز:
  باید تفکر انقلابی در همه ارکان کشور حاکم شود/ مدیریت استان خوزستان فاجعه بار است
  همه ارکان دولت و مجلس نپذیرند که راه نجات کشور، وابستگی به غرب نیست و باید تفکر انقلابی که موفقیت آن را در صنعت موشکی و پهبادی آزموده ایم باید در همه نقاط کشور حاکم شود.
  به گزارش رهیاب ؛ سید شکرخدا موسوی نماینده سابق اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی تفصیلی به سوالات خبرنگار رهیاب در خصوص مسایل روز استان و کشور پاسخ داد.

  باید تفکر انقلابی در همه ارکان کشور حاکم شود

  موسوی در خصوص وضعیت اقتصادی کشور و عملکرد تیم اقتصادی دولت، گفت: سیاستگذاری های لحظه ای، بدون توجه به اقتصاد مقاومتی و توان درونزای داخلی، رودخانه تولید کشور را خشکانده و صدها کارخانه و کارگاه تولیدی اشتغالزا را به خاک سیاه نشانده است.

  وی افزود: به صراحت عرض می کنم که تفکر خطرناکی در دولت و مجلس و حتی برخی رسانه ها وجود دارد که حل مشکلات کشور را به ارتباط با غرب و به ویژه امریکا گره زده است، امروز این تفکر غربگرا در مقابل تفکر انقلابی که ضامن استقلال کشور است قرار دارد که منادی آن مقام معظم رهبری است.

  121497_246

  نماینده سابق مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: همه ارکان دولت و مجلس نپذیرند که راه نجات کشور، وابستگی به غرب نیست و باید تفکر انقلابی که موفقیت آن را در صنعت موشکی و پهبادی آزموده ایم باید در همه نقاط کشور حاکم شود.

  این فعال برجسته سیاسی اجتماعی خوزستانی توضیح داد: کاهش ارزش پول ملی به یک سوم، فعالان اقتصادی را سردرگم ساخته و امید به آینده را کاهش داده که به طبع آن ریسک سرمایه گذاری را بالا برده است و در چنین شرایطی، دلالی، احتکار و کمبود کالاهای اساسی زندگی همه مردم و به ویژه دهک های پایین جامعه را تهدید می کند، به نحوی که شکاف طبقاتی به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یافته و در صورت ادامه این روند در آینده نزدیک شاهد ایجاد گسل های اجتماعی خواهیم بود.

  مدیریت استان خوزستان فاجعه بار است

  نماینده مردم اهواز در مجلس نهم، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جایگاه ستاد تنظیم بازار، انجمن حمایت از مصرف کنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت صنعت و ده ها نهاد و انجمن و وزارتخانه در وضعیت فعلی بحرانی اقتصاد کشور کجاست؟

  وی توضیح داد: در همین خوزستان و اهواز خودمان، یک روز رب نیست، یک روز روغن، یک روز پوشک، یک روز کاغذ، یک روز میوه و تره بار، و این مثال ها نشان دهنده بی مدیریتی و رها شدن استان است چرا که این اقلام در استان های همجوار تامین می شوند بنابراین می توان گفت اگر مدیریت کشور ضعیف است، مدیریت استان فاجعه بار، بی تجربه و رها شده است.

  121498_195

  موسوی با انتقاد از وضعیت مدیریت استان، تصریح کرد: هم در بخش اقتصاد و هم در بخش امنیت تا جایی که استان مرزی و امنیتی و مهم و استراتژیک خوزستان بوسیله کسانی اداره می شود که الفبای اولیه امنیت و مدیریت استراتژیک را نمی دانند و مقصر این انتصابات که صرفا با رابطه بازی های غیر متعارف رقم می خورد بدست سیاسیون اصلاح طلبی افتاده که روزی ممنوع الورود به این استان بودند و نتیجه اش می شود همین اتفاقات و حوادثی که همه شما شاهدش هستید.

  موسوی تصریح کرد: در شرایطی که نیروهای نظامی، امنیتی و دفاعی کشور، عمق استراتژیک ایران اسلامی را تا درون مرزهای فلسطین پیش برده اند و اقتدار ایران به عظمت هزاره های پیش بازگشته و منطقه خاورمیانه در تیررس چشمان بیدار نیروهای نظامی ماست، متاسفانه سیاست های غلط برخی مدیران واداده و یا نفوذی در داخل کشور اقتصاد ما را به لبه پرتگاه برده است که باید برای جلوگیری از ادامه این وضعیت فکری کرد.

  FATF از جنس برجام است

  این فعال سیاسی در واکنش به تصوییب لوایح چهارگنه مربوط به FATF در مجلس، خاطرنشان کرد: روزی که برجام در ٢٠ دقیقه تصویب شد من در مجلس بودم و مخالفت خود را اعلام کردم، این مخالفت نه با حل مشکلات اقتصادی مردم و ایجاد رفاه بود بلکه مخالفت با تن دادن و کوتاه آمدن در برابر آمریکایی بود که ۴۰ سال بدعهدی و کینه عمیق خود را نسبت به انقلاب و ایران عزیز نشان داده بود اما متاسفانه خوش باوری و وادادگی عده ای، کار را به جایی رساند که خروج امریکایی ها برجام را به خانه ای روی آب مبدل ساخته که البته قبلا هم سرابی بیش نبود.

  وی افزود: امروز هم تصویب شتابزده FATF و CFT را از جنس تصویب برجام می دانم و معتقدم اعتماد به اروپا همان اندازه اشتباه است که اعتماد به امریکا بود.

  وزارت خزانه داری آمریکا، خط اول جنگ اقتصادی با ایران است

  این نماینده سابق مجلس گفت: اقتدار نظام جمهوری اسلامی در همراهی آحاد مختلف مردم و قدرت نرم افزاری آن است، با وجود رهبری آگاه و شجاع در کشور بُن بست نداریم و به زودی از پیچ سختی که فراروی ماست به سلامت عبور خواهیم کرد، تنها باید متکی به خودمان و ملت باشیم و از یاد نبریم رمز عبور از بحران، وحدت است.

  نماینده سابق مردم اهواز در مجلس گفت: میز تحریم ایران در وزارت خزانه داری امریکا، خط اول جنگ اقتصادی امریکایی ها با جمهوری اسلامی است در این میز تحریم، ٣٨٠ نفر از کارشناسان خبره امریکا به طور شبانه روزی و با استفاده از تمام توان این کشور در حال برنامه ریزی و انجام اقدامات کثیف و ضدبشری علیه ملت مظلوم و مقاوم ایران هستند.

  موسوی اضافه کرد: واشنگتن، تل آویو، ریاض و امارات متحده اضلاع مربع انتقام از ملت ایران هستند که با استراتژی فشار حداکثری اقتصادی، امید واهی دارند که می توانند از ناراضیان وضعیت اقتصادی، برای فعالیت های خرابکارانه کف خیابانی یارگیری نمایند.

  وی در خصوص حادثه تروریستی اهواز، افزود: حادثه تلخ تروریستی اهواز را نمی توانیم از زنجیره اقدامات غیرانسانی امریکایی ها و برده های منطقه ای آن ها که که خیانتکارانه دست در دست رژیم غاصب صهیونیستی هستند جدا بدانیم چرا که صبر انقلابی ملت ما خلاف انتظار بداندیشان انقلاب بود که نیت پلیدشان ایجاد یک تابستان گرم و خونین به قول ولی عهد بی تجربه، خاین و خام سعودی بود.

  شکرخدا موسوی ضمن هشدار به همه گویندگان و تحلیلگران حادثه تروریستی اهواز گفت: چرا عده ای از به ظاهر دوستان، نمک به زخم می پاشند و بر طبل تفرقه می کوبند و یا حتی در مقام تبرئه ضدانقلاب برخاسته اند و یا خون عزیزان ما را وجه المصالحه متامع سیاسی و قومی خود قرار می دهند، چرا هر گونه اظهار نظر در خصوص ریشه ها، عوامل و علل وقوع حادثه تروریستی اهواز به مقامات ذی صلاح امنیتی و نظامی سپرده نمی شود؟

  این نماینده سابق مجلس با بیان این مطلب که هیچ کس جز نهادهای امنیتی صلاحیت اظهار نظر در خصوص حادثه تروریستی اهواز را ندارد گفت: هر گونه اظهار نظری که وحدت جامعه را و انسجام داخلی را تضعیف کند خیانت است و در حافظه نظام ثبت خواهد شد.

  وی در پایان گفت: نظام اسلامی با قدرت، قاطعیت و مُشت آهنین با متجاوزان در هر کجای دنیا برخورد می کند و ضدانقلاب بداند، پیوند مردم شیعه اهواز و خوزستان با ایران، اسلام، انقلاب، امام و رهبری ناگسستنی است

  برچسب ها :

  نظرات