سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12092
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۴
 •   

  ▫قابل توجه نمایندگان و نهادهای نظارتی؛ *شبیخون در نیشکر هفت تپه/ زنگ خطر برای توسعه نیشکر استان

  ▫قابل توجه نمایندگان و نهادهای نظارتی؛ *شبیخون در نیشکر هفت تپه/ زنگ خطر برای توسعه نیشکر استان* خبری در رسانه کارون نیوز اهواز- منتشر شد که از خروج شبانه تجهیزات صنعتی و فنی شرکت نیشکر هفت تپه در فضایی مشکوک به انتقال متعمدانه خبر میداد. این امر در حالی صورت می‌گیرد که خبرهای غیر رسمی […]

  ▫قابل توجه نمایندگان و نهادهای نظارتی؛

  *شبیخون در نیشکر هفت تپه/ زنگ خطر برای توسعه نیشکر استان*

  خبری در رسانه کارون نیوز اهواز- منتشر شد که از خروج شبانه تجهیزات صنعتی و فنی شرکت نیشکر هفت تپه در فضایی مشکوک به انتقال متعمدانه خبر میداد.

  این امر در حالی صورت می‌گیرد که خبرهای غیر رسمی از غیبت کارفرمایان شرکت و احتمال متواری شدن آنها، به دنبال تخلف ارزی اعلام شده از سوی دادستانی کشور حکایت دارد.
  انتقال شبانه تجهیزات مربوط به بخش های مختلف شرکت هفت تپه به گفته کارگران معترض این شرکت، در راستای تخلیه آنها به دلیل ترس از توقیف احتمالی یا تامین قانونی صورت می‌گیرد.
  نمایندگان مجمع کارگران شرکت با مشکوک خواندن تحرکات اخیر گفتند: عوامل کارفرمایان متواری در حال انتقال تجهیزات صنعتی و کشاورزی شرکت به منظور مخفی کردن یا فروش آن هستند تا دست کسی به آنها نرسد.

  *نابسامانی های شرکت هفت تپه؛ در آینده نزدیک و با تلاش نمایندگان به طرح توسعه نیشکر خواهد رسید. نمایندگان در تلاشند حال که نمی توانند در استان انتصاب درستی را به سرانجام برسانند؛ یا از مدیریت های بومی و علمی چون دکتر شمیلی حمایت کنند؛ بر آن شدند تا با جایگزینی فردی بعنوان مدیرعامل و یا انتصاب همان فرد بعنوان قائم مقام تام الاختیار؛ وضعیت نیشکر را مانند نیشکر هفت تپه به افول بکشانند.*

  IMG-20181015-WA0001

  این درحالیست که دکتر شمیلی با بیش از بیست پروژه درجه A در نهاد ریاست جمهوری مطرح ترین چهره برای نجات نیشکر خوزستان و سامان بخشیدن به بیش از ۲۰ هزار نفر از پرسنل تحت امرش است که افتتاح پروژه های مختلف در مدت کوتاه دلیلی بر اثبات این مدعاست.

  عدم همراهی هیئت مدیره نیشکر برای ایجاد تغییر و تحول در نیشکر و سنگ اندازی این هیئت مدیره در تصمیمات دکتر شمیلی و شتاب تحولات بنیادین در طرحی که باید افتتاح خانه سالمندان در آن نیز یاریگر برخی مدیران آن باشد و قانون بازنشستگی نیز تابحال نتوانسته است آنها را به کنج خانه ها سوق دهد؛ نابسامانی هایی ست که علاوه بر هیئت مدیره ؛ نمایندگان نیز در آن دخالت مستقیم و غیر مستقیم دارند.

  dddddddd

  باید اذعان داشت که نمایندگان بجای رایزی برای اعطای اختیارات به مدیری جوان ؛ بومی و علمی و همسو کردن هیئت مدیره با مدیرعامل و تقویت ایشان در وزارت اقتصاد؛ در جهت دیگری شتاب گرفته اند.

  برخی کارشناسان مدعی اند که ورود مافیا به شرکت توسعه نیشکر این شرکت را در اوضاع وخیمی قرار خواهد داد که دخالتهای منفعت طلبانه برخی نمایندگان برای نفوذ و رسوخ این مافیا نه تنها کارنامه ناموفق آنان را مکدر میکند؛ بلکه ادعای آنان در پشتیبانی دکتر شمیلی و کمک به انتصاب ایشان را نیز رد می کند.

  پرسش اینست که نمایندگان دقیقا بدنبال تحقق چه آرمانی هستند که درصدد کنار زدن فردی جوان، علمی و پاکدست هستند تا سکانداری نیشکر را به افرادی به مراتب ضعیف تر چه از بعد علمی و چه از بعد مدیریتی بسپارند؟!

  نهادهای نظارتی که باید درمورد آینده شغلی و امنیت بیش از ۲۰ هزار نفر حساسیت و توجه لازم را داشته باشند؛ به چه دلیل است که سکوت اختیار کرده اند و در مکاتبات خود به موضوع نیشکر و تحولات آن ورود نمی کنند؟! هشدار امروز این رسانه در رابطه با اتفاقات نیشکر زمانی اهمیت خواهد یافت که کار از کار بگذرد و گروههای حقیقت یاب به دلایل تعطیلی واحدهای نیشکری یکی پس از دیگری به خوزستان بیایند ، که آنزمان نوش دارو پس از مرگ سهراب خواهد بود و طبق معمول روند بازرسی ها در ایران اسلامی ؛ مقصر آنکسی خواهد شد که دربانی بیش نبوده است.

  همانطور که از بازرسی های سازمان بازرسی در رابطه با استخدامهای فله ای آموزش و پرورش هیچ گزارشی بیرون نیامد و افکار عمومی همچنان می پرسند ؛ پس نتایج بازرسی ها چه شد؟!

  در پایان باید گفت که توجه جدی نهادهای نظارتی به مقوله نیشکر؛ قبل از تمام شدن مهلت رسیدگی و ورشکستگی احتمالی آن میتواند راهگشا باشد.

  برچسب ها :

  نظرات