سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12301
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
 •   

  * به نام خدای کودکان سوخته*/ دکتر فاضل خمیسی

  * به نام خدای کودکان سوخته* شین آباد ودخترانی سوخته ای که فقط وقتی دور هم هستند، خجالت نمیکشند و حالا آرزو می کنند که کودکان از چهره سوخته آنان نترسند و چشمان خویش را نبندند. هنوز درد این دختران التیام نیافته و هنوز زمستان شروع نشده بود که نوآموزان دبستان اسوه حسنه زاهدان چهارقربانی […]

  * به نام خدای کودکان سوخته*

  شین آباد ودخترانی سوخته ای که فقط وقتی دور هم هستند، خجالت نمیکشند و حالا آرزو می کنند که کودکان از چهره سوخته آنان نترسند و چشمان خویش را نبندند. هنوز درد این دختران التیام نیافته و هنوز زمستان شروع نشده بود که نوآموزان دبستان اسوه حسنه زاهدان چهارقربانی داد. قربانیانی از نوع رحمت خدا بر زمین، دخترکانی که شبها گیس خویش را میبافتند و در رویای خود مادرانه بازی میکردند!
  چه کسی گفته وقتی امکانات و عُرضه نگهداری از بچه ها را نداریم و در تعلیم رسمی مانده ایم، پیش دبستانی راه بیاندازیم، برای اینکه پُز دروغ دهیم و خویش را به رخ تعلیم و تربیت دنیا بکشانیم زود است که ادای یک تعلیم و تربیت نوین را در آوریم، اگر اهداف پیش دبستانی، اجتماعی ساختن از طریق بازی هوشمندانه و هدف مدارانه است، به یقین میتوان گفت راهی که میرود به ترکستان است.
  بهترین اسوه حسنه از طرف مسوولان آموزش و پرورش در رابطه با مظلومانه سوختن دختران مدرسه اسوه حسنه زاهدان استان سیستان و بلوچستان آنست، که شجاعانه از عوامل پنهان و دلایل خفیه در ناکارآمدی نظام تعلیم و تربیت سخن بگویند و اگر عاجز از این کارند و در این زمینه لکنت دارند، امور را به غیر واگذار نمایند،
  زیرا اگر اینکار را نکنند، دختران سوخته ی بیشتری تحویل اجتماع میگردد، برخورد با معلم و مدیری که در نان شبش مانده نه تنها التیام دل سوختگان را موجب نمیشود بلکه همیشه دلایل و مقصران اصلی را در امان نگه میدارد.
  در کودکی و حتی الان تصورم اینست که خداوند باری تعالی کودکانی که قبل از سن تکلیف میمیرند را به فرشته تبدیل میکند، و همیشه اعتقاد داشتم فرشتگان به خداوند نزدیکند، لذا حالا که کودکان سوخته دبستان اسوه حسنه اینقدر به خدا نزدیکند بترسیم از روزی که ولی دم آنها خداوند دادگر باشد.

  index9999
  (فاضل خمیسی پدر ۳ دختر)


  نظرات