سایت خبری – تحلیلی باران
تازه های سایت
 • مرکز فناوری‌های نوین لوله‌سازی اهواز راه‌اندازی شد

 • دانشگاه لوله‌سازی اهواز به عنوان مرکز برتر استانی معرفی شد

 • پاسخ آملی لاریجانی به محمدیزدی؛ از شما فهم کلمات محقق نائینی را نمی‌خواهیم که انتظارش بی مورد است/ مگر ساختمان‌هایی که حضرتعالی از آن‌ها استفاده می‌کنید، از ارث پدرتان ساخته شده است؟/در شورای نگهبان اگر سکوت می کنند، حرمت پیرمردی شما را پاس می دارند

 • ▫بزودی در شهرستان شادگان؛ *🔴آغاز ساخت اسکله گردشگری بندر شادگان*

 • 🔴نشست بنیاد مهدویت شهرستان کارون برگزار شد

 • ▫قابل توجه برخی نمایندگان ادوار و غیر ادواری؛ *🔴بیل زنی باغچه خودت را بیل بزن*

 • از این ستون به اون ستون/ سید نشعان آلبوشوکه

 • برای ابوالقاسم…. که دیروز همدیگریم! / غلامرضا فروغی نیا

 • ▫روز های پر کار نماینده‌ شادگان؛ *🔴ناصری نژاد: دو تیم شادگانی مجوز شرکت در مسابقات استانی دریافت کردند*

 • معاون امور عمرانی استانداری خوزستان: وضعیت آب و فاضلاب، به عنوان جدی‌ترین چالش زیرساختی اهواز، یک مقوله استراتژیک و نیازمند نگاه ملی است

 • کد خبر : 12360
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
 •   

  *گفت‌وگوی صریح و بی‌پرده با شهردار اهواز درباره مسائل اخیر شورا و شهرداری*

  *گفت‌وگوی صریح و بی‌پرده با شهردار اهواز درباره مسائل اخیر شورا و شهرداری* شهردار اهواز با تاکید بر اینکه بازنشسته نیستم و ار ردیف جاری سازمان متبوعم حقوق می‌گیرم گفت: با رای شورا و حکم ۴ ساله وزیر کشور مشغول به فعالیت هستم و تا روزی که نمایندگان مردم صلاح بدهند به خدمت ادامه می‌دهم. […]

  *گفت‌وگوی صریح و بی‌پرده با شهردار اهواز درباره مسائل اخیر شورا و شهرداری*

  IMG_20181228_165243_433
  شهردار اهواز با تاکید بر اینکه بازنشسته نیستم و ار ردیف جاری سازمان متبوعم حقوق می‌گیرم گفت: با رای شورا و حکم ۴ ساله وزیر کشور مشغول به فعالیت هستم و تا روزی که نمایندگان مردم صلاح بدهند به خدمت ادامه می‌دهم.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، در طول حدود دوماه گذشته مباحث گوناگونی پیرامون شهرداری و شورای شهر اهواز مطرح شده که بعضا پرسش‌هایی را در ذهن مردم خوزستان ایجاد کرده است. هرچند مردم انتظار دارند شورا و شهرداری به عنوان دو بال باید تمام توان خود را صرف خدمت رسانی کنند اما رسانه‌ نیز وظیفه دارد نسبت به ابهامات مطرح شده در فضای موجود تبیین کننده باشد.

  منصور کتانباف شهرداری که با سابقه شهرداری در مناطق تهران و یک دوره شهرداری در شهر اهواز و همچنین مسئولیت‌های دیگر از سوابق کتانبافی است که با رای تمام ۱۳ عضو شورا و به صورت اجماعی انتخاب شد امروز با پرسش‌ها و انتقادهایی مواجه است که بخشی از آن طبیعی است و برای هر مسئولی مطرح است.
  بخش اول مصاحبه با شهردار اهواز را می‌خوانید.

  تسنیم: وضعیت اقتصادی و اجرای پروژه‌ها در شهرداری اهواز چگونه است و این روزها مشغول چه کاری هستید و چه اولویت‌هایی در شهرداری دارید؟
  کتانباف: شهرداری اهواز نیز تابعی از وضعیت و شرایط اقتصادی کشور است؛ ما اولویت اولمان در شهرداری نگه داشت با کیفیت شهر است و اساسی ترین نیاز شهروندان بحث حفظ محیط زیست و دفع بهداشتی پسماند و بخش مهمی از مدیران شهرداری درگیر این وظیفه اولیه به صورت شبانه روزی هستند.
  شهر اهواز در بحث لکه گیری‌های خیابان‌ها بسیار شرایط نا مساعدی دارد و این به سبب گرانی دوسه برابری و کمبود قیر در کشور است زیرا عرضه مناسبی صورت نمی‌گیرد. تا قبل از بحران‌های مالی شهرداری‌ها قیر را به صورت اعتباری می‌خریدند  اما امروز باید نقدا خریداری کنند.

  براساس برنامه ریزی که برای سال ۹۷ شهرداری اهواز انجام شده بود، اولویت ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام بود که تعدادی از آنها تمام شد و تعداد دیگری نیز تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید. بنا به ضرورت و الزام در محلاتی که زیرساخت مناسبی نداشتند مانند آسفالت، با انجام قراردادهای جدید آغاز به کار کردیم.
  تاکنون کوی مهدیس، علی آباد، مهاجرین، زرگان، محور اصلی تقاطع شهید بندر مورد بهره برداری قرار گرفت و دو فاز دیگر آن نیز در حال کار است و تا اردیبهشت سال آینده مسیر میدان پنج نخل به سه راه فرودگاه اهواز راه اندازی می شود.
  پروژه پل ولایت نیز در مراحل پایانی است و تا۲۰ دیماه به صورت رسمی افتتاح می‌شود هرچند که مردم در حال حاضر به صورت غیر رسمی در حال استفاده از آن هستند. این پروژه با همکاری سپاه به ویژه فرمانده محترم قرارگاه کربلا ساخته شد و این موضوع نقش سپاه در بحث سازندگی شهری و تسهیل زندگی مردم نشان می‌دهد.

  پروژه زیرگذر زردشت را داشتیم که قرار بود ۱۸ ماهه به اتمام برسد اما کلنگ ساخت آن تازه در پایان ماه هجدهم قرارداد زده شد و پروژه به شدت درحال فعالیت است و سرشمع‌های آن انجام شده و الان در مرحله دال بتنی است که امیدواریم بر اساس زمانبندی در مدت ۱۸ ماه به پایان برسد.

  انجام این پروژه تاکنون به دلیل وجود تاسیسات معارض مانند لوله آب و گاز متوقف مانده بود که با همکاری دستگاه ها درحال کار است. تا کنون حدود ۳۰۰ هزار متر مربع زیر سازی آماده آسفالت در معابراصلی و فرعی شهر اهواز انجام شده که به دلیل کمبود قیر و عدم توان تهیه آن آسیب هایی نیز به این زیرسازی ها وارد شده اما به محض خرید قیر آسفالت این ۳۰۰ هزار مترمربع را انجام خواهیم داد.

  حدود ۳۰۰ هزار متر مربع دیگر نیز در دست کار داریم که پیمانکاران آن در حال انجام کار هستند و همچنان در هزینه نهایی آنها ابهام وجود دارد

  تسنیم: فعالیت‌ها و بازدیدهایی را که گفتید خیلی بوی بازنشستگی و خستگی نمی‌دهنداماگاهی مطرح می شود که شهردار باز نشسته است خودش هم علاقه دارد برود.
  منصور کتانباف: من پیش از این هم توضیح دادم که بازنشسته نیستم؛ حرف را یکبار می‌زنند. شما الان می‌پرسید که بازنشسته هستم؟ من هم می‌گویم خیر، به استناد سازمانی که در آن استخدام شده‌ام و نامه هم زده که بنده بازنشسته نیستم و اگر شما به او نیاز دارید درخواست کنید تا ماموریت وی تایید شود، این کار یک روال اداری ساده دارد.
  از طرفی بعد از انتخاب شورا، حکمی که وزیر کشور به بنده داده برای ۴ سال است و این موضوع به تائید استانداری و فرمانداری  نیز بوده است. حکم من ۴ ساله است و با رای همه اعضای شورا انتخاب شدم. لذا اگر اعضای شورا به این نتیجه برسند که بنده نباشم می‌توانند با طی کردن فرایند قانونی فرد جدیدی را برای مدیریت شهرداری اهواز انتخاب کنند اما تا آخرین لحظه‌ای که هستم کار خواهم کرد.
  اگر قرار باشد از شهرداری اهواز بروم یک کیف و دو پوشه در دفترم دارم که آنها را برمی دارم و می روم. مثل برخی افراد خیلی سنگین حرکت نمی کنم . من بازنشسته نیستم و تا زمانی که سازمان متبوعی که در آن خدمت می‌کنم تشخیص دهد که می‌توانم به خدمت ادامه دهم، انجام وظیفه می کنم و هروقت به کسوت بازنشستگی نائل شدم در جای دیگری برای خدمت به انقلاب فعالیت  دیگری می‌کنم.
  اصلا یک فرض را هم بگذارید بر بازنشستگی من اما آیا فرد بازنشسته را با سروصدا و شلوغ بازی از کار برکنار می‌کنند یا با تکریم و احترام؟

  تسنیم: اخیرا گفته شده شما قول و قراری  شورا داشتید که تا پایان آذرماه استعفا دهید. این مطلب چقدر حقیقت دارد؟
  منصور کتانباف: روز گذشته مطلبی را در فضای مجازی مطالعه می‌کردم به عنوان نامه سرگشاده و برادرانه یکی از اعضای محترم شورا؛ اگر این نامه به بنده بوده سوال این است پس چرا در فضای مجازی آن را مطرح کرده‌اند؛ باید از این عضو شورای شهر پرسید که هدفش از این کار چه بوده و می‌تواند اهداف خود را از این حرکت، برای افکار عمومی مشخص کند.
  من با این عضو شورای شهر هیچ قول و قراری نداشتم و در هرصورت اگر برادرانه و خیر خواهانه است حرف را پیش خودم می‌زد و پیش از این نیز این موضوع را با من مطرح نکرده بود. اگر نقل قولی از طرف بنده برای او شده یا با بی دقتی نقل قول کرده‌اند یا به منظور دیگر به گونه ای منتقل شده که بنده تا پایان آذرماه استعفاء دهم.
  از نظر بنده بی دقتی بوده چون ایشان را آدم متشرعی می‌دانم و بعید میدانم اگر چیز دیگری به او گفته باشند امانت داری نکند و حرف دیگری بزند اما اگر حرف دیگری به او گفته شده باید در این دنیا و آخرت پاسخگوی نامه نوشته شده خود باشد، چرا که حق الناس است.
  آن‌هایی که مطلع هستند خودشان می دانند که من تاریخی برای رفتن مشخص نکردم و من گفتم هروقت شما (اعضای شورا) صلاح دیدید از خدمتتان مرخص می‌شوم و امروز هم همان حرف را تکرار می‌کنم.
  تسنیم: وضعیت اعتراضات و تجمعات کارگری در اهواز چگونه است؟ اگر عدد ۳۰۰ مورد اعتصاب صحیح است چه اقدامی صورت گرفته و میزان معوقات کارگران الان چه وضعیتی دارد؟
  منصور کتانباف: بحث اعتصاب با اعتراض متفاوت است. اعلام نیاز و درخواست و احقاق حقوق با اعتصاب بسیار متفاوت است. تا آنجایی که می‌دانم اعتصاب به معنای دست از کار کشیدن و کار را متوقف کردن است. اما اگر بنده کاری برای شما انجام دادم و بعد آمدم گفتم که حقم را بدهید اعتصاب نام ندارد!
  خوزستان به دلیل اینکه یک استان کارگری دولتی و خصوصی است تقریبا در همه جای استان اعتراض هایی مانند کارگران گروه ملی و نیشکر هفت تپه به منظور دریافت حقوق انجام می‌شود. شهرداری اهواز نیز همه تجمعاتی که توسط کارگران انجام شده را حتی اگر به تعداد انگشتان دست هم بودند،  ثبت کرده که چند نفر به چه دلیل اعتراض یا درخواست داشتند.
  ادعای ۳۰۰ روز اعتراض و اعتصاب در یک سال گذشته صحیح نیست چراکه ما در طول سال با کسر همه تعطیلی‌ها حدود ۲۲۰ روز کاری مشغول به کار هستیم و نمی‌شود در ۲۲۰ روز کاری ۳۰۰ روز اعتصاب داشته باشیم.
  همین روز گذشته ۶ نفر نسبت به دریافت حق و حقوق خود از شهرداری به ما اعتراض کردند اما این به معنای اعتصاب نیست و به نظرم معنی اعتصاب و احقاق حق را باید از هم جدا کرد. در ابتدای کار در شهرداری میزان معوقات کارکنان بیش از ۵ ماه بود که امروز بعد از گذشته یکسال میزان معوقات را به یک ماه کاهش دادیم.


  نظرات