سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12427
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
 •   

  *در آموزش و پرورش خوزستان چه می گذرد؟*

  *در آموزش و پرورش خوزستان چه می گذرد؟* باران خبر- با نگاهی به کشورهای توسعه یافته که توانسته اند در اقتصاد، فرهنگ و معادلات جهانی تاثیرگذار باشند، درمی یابیم که آموزش و پرورش آن کشور بعنوان اولین رکن تغییر در سیاست های دولتمردان قلمداد میشود. ژاپن، آلمان، فنلاند،… از حیث آموزش در مدارس که محل […]

  *در آموزش و پرورش خوزستان چه می گذرد؟*

  باران خبر- با نگاهی به کشورهای توسعه یافته که توانسته اند در اقتصاد، فرهنگ و معادلات جهانی تاثیرگذار باشند، درمی یابیم که آموزش و پرورش آن کشور بعنوان اولین رکن تغییر در سیاست های دولتمردان قلمداد میشود. ژاپن، آلمان، فنلاند،… از حیث آموزش در مدارس که محل رشد و نمو افراد است، تغییرات عمده ای ایجاد کرده اند و با استانداردهای بالایی در شاخص هایی چون فضای آموزش ، مطالب و محتوای ارائه شده و خدمات مختلفی که به دانش آموزان داده میشود و نحوه گزینش معلمان که معمولا پروسه بسیار سختی ست بطوریکه هر فردی در این کشورها نمیتواند براحتی معلم شود؛ نشان دهنده اهمیت ویژه و والای زیربنای فکر و فرهنگی کشور در بین سیاستگذاران آن دارد.

  در چنین شرایطی که نیروی انسانی پرورش یافته برای این کشورها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در کشور ما سرمایه های انسانی کم و بیش نادیده گرفته میشوند و بیشترین لابیهای لابیگران بیرحم سیاسی- اقتصادی در این حوزه صورت میگیرد که آموزش و پرورش خوزستان نمونه بارز آنست.
  resized_96501_798
  وزیر آموزش و پرورش که نیازمند کرسی مهم و زیبای وزارتی خود است با راضی نگه داشتن بسیاری از نمایندگان استان توسط مدیرکل خوزستان؛ نحوه برخورد با نظام تعلیم و تربیت کشور را معامله گرایانه دنبال می کند و به شاخص های ضعیف آموزش و پرورش خوزستان در ۵ سال اخیر توجهی ندارد.

  در آ.پ خوزستان ۱۴ مدیر سازمان و اداره که با نظر مدیرکل تعیین میشوند، کاملا یکطرفه و یکجانبه و بدون توجه به مفهوم توسعه انسانی تعیین شده اند و از میان روسای ادارات (حدود ۱۶ رئیس اداره) در این اداره کل، روش تعیین افراد جای بسی تاسف دارد.

  درواقع این نوشتار نمیتواند در اراده ۱۷ نماینده خفته خوزستان از بین ۱۸ تای آنان، تغییری ایجاد نماید اما تنویر افکار عمومی بجهت برخی خیانت های صورت گرفته امری ست که انتخابات آینده مجلس یازدهم را تحت الشعاع قرار خواهد داد و مردم به خائنان به رایشان اعتماد نخواهند کرد و ورود احتمالی مدیرکل آموزش و پرورش به گود رقابت با پاسخ مردم (پای صندوق های رای) در حوزه های اهواز و شوشتر تلافی خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات