سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12453
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴
 •   

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبر داد: * بسیج امکانات توسعه نیشکر برای کاهش خسارات ناشی از سیل شعیبیه شوشتر*

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبر داد: * بسیج امکانات توسعه نیشکر برای کاهش خسارات ناشی از سیل شعیبیه شوشتر* مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از بسیج امکانات کشت و صنعت امام خمینی(ره) برای کاهش خسارات ناشی از سیلاب ایجاد شده در شعیبیه شهرستان شوشتر در استان خوزستان خبر داد. دکتر […]

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبر داد:

  * بسیج امکانات توسعه نیشکر برای کاهش خسارات ناشی از سیل شعیبیه شوشتر*

  IMG-20190119-WA0001

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از بسیج امکانات کشت و صنعت امام خمینی(ره) برای کاهش خسارات ناشی از سیلاب ایجاد شده در شعیبیه شهرستان شوشتر در استان خوزستان خبر داد.

  دکتر محمود شمیلی پنج شنبه ٢٧ دی ماه ٩٧ در حاشیه بازدید میدانی از روند رسیدگی به عملیات کنترل خسارات سیلاب در شعیبیه شهرستان شوشتر گفت: شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره) با احداث خروجی در کانال های زهکش ، تقویت خاکریزهای حفاظتی روستاها به وسیله ماشین آلات کشت و صنعت و احداث سیل بند و … در حال کنترل و کاهش خسارات سیلاب شعیبیه است و هم اکنون این سیلاب رو به فروکش کردن است.

  مدیرعامل توسعه نیشکر و صنایع جانبی با بیان اینکه در بارش های اخیر ۱۰ روستای شعیبیه در معرض سیلاب قرار گرفتند، گفت: افزایش دبی آب سد دز موجب شده ۱۰ روستای بخش شعیبیه این شهرستان در تهدید سیلاب قرار بگیرند.

  وی با بیان اینکه اقدامات توسعه نیشکر برای مقابله با سیلاب ایجاد شده در راستای کاهش خسارت های ناشی از سیلاب به روستاهاست، افزود: خدمات رسانی به مردم روستاهای اطراف طرح های نیشکر ، به عنوان یکی از مهمترین مسئولیت های اجتماعی که بر عهده داریم، همواره از اولویت های اول این شرکت است.

  شمیلی افزود: از این رو برای کمک به کنترل و مهار سیلاب امسال نیز همانند سیلاب سال ۹۵ از تمامی امکانات و ظرفیت های شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی استفاده شده است.

  وی یادآور شد: در سیلاب اردیبهشت ماه سال ۹۵ نیز شرکت توسعه نیشکر با بسیج امکانات و احداث سیل بند و به کارگیری بیش از ۲۵ بیل مکانیکی، به همراه سایر دستگاه های اجرایی مانع از زیر آب رفتن ۱۹ روستا در شعیبیه شوشتر شد.

  در همین رابطه فرماندار شوشتر نیز اظهار کرد: با کمک امکانات و همچنین نیروهای دستگاه های مختلف از جمله کشت و صنعت امام خمینی(ره) توانستیم این سیل را مهار کنیم و در حال حاضر نگرانی خاصی در این رابطه وجود ندارد.

  گفتنی است ، همه دستگاه های امدادی و خدماتی شهرستان شوشتر از جمله نیروی های کشت و صنعت امام خمینی(ره) هم اکنون در بخش شعیبیه مستقر هستند تا در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی، برای خدمات رسانی وارد عمل شوند.

  در سیلاب اردیبهشت ماه سال ۹۵ شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره) از امکانات خود به نفع مردم سیل زده شعبیه شوشتر استفاده کرد و یک‌ هزار هکتار از اراضی خود را در اختیار دام های سیل‌زدگان و امکانات خود را در اختیار مردم سیل زده قرار داد.

  IMG-20190119-WA0003

  IMG-20190119-WA0002

  برچسب ها :

  نظرات