سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12462
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۱
 •   

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی: حامی روستاییان سیل زده هستیم / مدیریت نادرست منابع آبی عاملی در بروز سیلاب/تشکیل کمیته بحران سیل در نیشکر برای کمک رسانی به مردم

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده: حامی روستاییان سیل زده هستیم / مدیریت نادرست منابع آبی عاملی در بروز سیلاب/تشکیل کمیته بحران سیل در نیشکر برای کمک رسانی به مردم مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اظهار کرد: با مدیریت صحیح منابع آبی می توانستیم از […]

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده:

  حامی روستاییان سیل زده هستیم / مدیریت نادرست منابع آبی عاملی در بروز سیلاب/تشکیل کمیته بحران سیل در نیشکر برای کمک رسانی به مردم

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اظهار کرد: با مدیریت صحیح منابع آبی می توانستیم از بروز خشکسالی در تابستان و وقوع سیل در زمستان جلوگیری کنیم.

  دکتر محمود شمیلی در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده روستاهای بامدژ و مجاور رودخانه دز و کارون گفت: شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و برنامه هایی که در راستای کمک به روستاییان دارد دوشادوش مسئولین و مردم مناطق آسیب دیده به کمک سیل زدگان شتافت.

  وی تصریح کرد: همکاران ما در کشت و صنعت ها در نقاط بحرانی که احتمال عبور آب از دیواره رودخانه و ورود آن به روستاها وجود دارد، با امکاناتی که در اختیار دارند اقدام به مهار سیلاب می کنند و در برخی کشت و صنعت ها نیز که دارای امکانات کافی نیستند برای کمک به روستاییان از وسایل استیجاری از جمله بیل مکانیکی و … استفاده می کنند.

  شمیلی گفت: با همت همکارانم به میزان زیادی به ترمیم دیواره رودخانه و سیل بندها کمک شده است که البته اقدامات مجموعه توسعه نیشکر برای مهار سیلاب با تشکیل کمیته های بحران در واحدهای زیر مجموعه این شرکت ادامه دارد.

  مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اضافه کرد: ما وظیفه داریم شرایط زندگی را برای روستاییانی که در مجاورت کشت و صنعت های نیشکری سکونت دارند بهبود ببخشیم و از آنان در شرایط سخت حمایت کنیم.

  وی در تبیین فعالیت های انجام شده توسط توسعه نیشکر برای مهار سیلاب گفت: اقدامات ما برای کمک به روستاهای شمالی خوزستان توسط کشت و صنعت های دهخدا و امام خمینی (ره) آغاز شد و تا روستاهای جنوبی که در مجاورت کشت و صنعت های سلمان فارسی، دعبل خزاعی، فارابی و میرزا کوچک خان ادامه پیدا کرد و کلیه نقاط بحرانی تحت پوشش عملیات مهار سیلاب با استفاده لودر، کمپرسی و بیل مکانیکی و …. قرار گرفت.

  شمیلی خاطر نشان کرد: امیدواریم به همت بقیه مسئولین مشکلات روستاهایی که درگیر پدیده سیلاب شدند به صورت کامل از بین برود.

  مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی ادامه داد: در کنار بارندگی شدید اخیر، شیوه مدیریت منابع آبی نیز عامل دیگری در ایجاد این مشکل است و مدیریت منابع آبی به صورتی می توانست انجام شود که علاوه بر اینکه در تابستان مشکل خشکسالی ایجاد نمی شد، در زمستان نیز از بروز سیل و آب گرفتگی جلوگیری به عمل آید.

  منبع: التحدی


  نظرات