سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12473
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ بهمن, ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
 •   

  ▫️اظهارنظر شتابزده استاندار خوزستان: سد بختیاری باید تکمیل شود/ جناب استاندار: امپراتور آبهای خوزستان بی تقصیر است؟!

  ▫️اظهارنظر شتابزده استاندار خوزستان: سد بختیاری باید تکمیل شود امپراتور آبهای خوزستان بی تقصیر است؟! همزمان با وقوع برخی سیلابها در خوزستان ، استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم تکمیل سد بختیاری بر روی رودخانه دز؛ اظهار داشت: این سد همه عایدی این سد برای خوزستان است و آبهای پشت سد بدلیل اقلیم موجود قابل […]

  ▫️اظهارنظر شتابزده استاندار خوزستان: سد بختیاری باید تکمیل شود

  امپراتور آبهای خوزستان بی تقصیر است؟!

  همزمان با وقوع برخی سیلابها در خوزستان ، استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم تکمیل سد بختیاری بر روی رودخانه دز؛ اظهار داشت: این سد همه عایدی این سد برای خوزستان است و آبهای پشت سد بدلیل اقلیم موجود قابل انتقال نیست.

  این اظهارنظر شتابزده و غیر کارشناسی که ناشی از سرپوش گذاشتن بر اقدامات امپراتور آبهای خوزستان که پس از چندین سال مدیریت ناکارآمد در خوزستان همچنان قصد ندارد کرسی سازمان آب و برق را تحویل دهد ؛ ارزیابی می شود.
  IMG_20190201_112834_431
  شمسایی امپراتور آبهای خوزستان با مدیریت غلط در چند ماه اخیر و نگهداشتن آب پشت سدها و عدم اعطای مجوز از سوی سامان آب و برق و وزارت نیرو ؛ نخیلات خوزستان و زمینهای کشاورزی را تا مرز نابودی کشاند و بسیاری از نخیلات آبادان ، خرمشهر و شادگان را از بین برد. عدم رعایت حق آبه تالابها، در سالهای اخیر از سوی وزارت نیرو که یکی از دلایل وقوع معضل ریزگردها و عدم کشت هزاران هکتارها زمین کشاورزی جزء اقدامات سدسازان و مدافعان سدسازی در خوزستان بوده است.

  متاسفانه استاندار خوزستان بدون کوچکترین اشاره ای به پیش بینی سیستم های هواشناسی و همچنین مدیریت غلط سازمان آب و برق و دلایل ابقای شمسایی در منصب حساسی که استان تاوان عدم چالاکی این مدیر ناکارآمد را همچنان می پردازد به سیاست غلط سدسازی که در دنیا منسوخ شده است با قاطعیت اشاره میکند و در نقش کارشناسی خبره در این زمینه سخنزانی میکند، که باید به دکتر شریعتی این نکته مهم که آبهای خوزستان گرفتار رانت بهبهانیسم است و جهادکشاورزی، سازمان آب و برق و آخرین کاردستی ایشان که آب و فاضلاب استان است را گوشزد کرد و انتطار می رود ایشان، ابقای مدیران بدلیل رابطه عرقی، زبانی و جغرافیایی را کنار گذاشته و به سیاست، علم و دانش ؛ کارآمدی و جسارت؛ تغییر رویه دهد.

  ابقای مدیران فسیلی و حمایت تلویحی از آنان و انتصاب مدیر جوانی در آب و فاضلاب استان (بدون داشتن سابقه لازم) و ایجاد بحرانهای متعدد در استان از انتقاداتی ست که به استاندار خوزستان وارد است و اظهارنظر درمورد سیاستهای سدسازی بر آبهای خوزستان چه قابل انتقال باشد و چه نباشد ؛ حتما خشکسالی های خودساخته را تشدید خواهد کرد.
  باران خبر
  @barankhabarir

  برچسب ها :

  نظرات