سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12493
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ بهمن, ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۰
 •   

  ۲ ماه تلاش نماینده مردم به ثمر نشست *الباجی: فرهنگیان باوی و کارون مشمول حق جنگی شدند*

  ۲ ماه تلاش نماینده مردم به ثمر نشست *الباجی: فرهنگیان باوی و کارون مشمول حق جنگی شدند* نماینده مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان برنامه و بودجه افزایش حقوق فرهنگیان باوی و کارون طبق ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه پنج ساله مربوطه به پرداخت حق جنگی برخی مناطق […]

  ۲ ماه تلاش نماینده مردم به ثمر نشست

  *الباجی: فرهنگیان باوی و کارون مشمول حق جنگی شدند*

  نماینده مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان برنامه و بودجه افزایش حقوق فرهنگیان باوی و کارون طبق ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه پنج ساله مربوطه به پرداخت حق جنگی برخی مناطق را ابلاغ کرد.

  IMG-20190206-WA0035
  جواد کاظم نسب الباجی در این باره افزود: دو ماه گذشته حق مناطق عملیاتی دفاع مقدس بنابر اعلام آموزش و پرورش، به میزان ٢٠ و ٢۵ درصد در احکام فرهنگیان شهرستان های اهواز، اندیمشک، دزفول و حمیدیه اعمال شد اما این موضوع شامل فرهنگیان باوی و کارون نشد.

  وی گفت: در راه تحقق این امر پیگیری‌هایی در دوماه گذشته از طریق وزیر آموزش و پرورش، ارتش جمهوری اسلامی، ستاد مشترک نیروهای مسلح، سازمان برنامه و بودجه و مدیریت تقسیمات کشوری وزارت کشور صورت دادم که گاه برای جزئیات کار به بررسی‌های کارشناسی ارگان‌ها در سطوح مختلف ورود کردم که طی آن ارتش در نامه‌ای، تایید اولیه را اعلام کرد.

  الباجی افزود: در ادامه نیز ستاد مشترک الحاق شهرستان‌های باوی و حمیدیه به مناطق عملیاتی را تایید نهایی کرد و سازمان برنامه و بودجه نیز نسبت به اعمال افزایش حقوق در احکام فرهنگیان، دستور لازم را صادر کرد.

  وی با تاکید بر اینکه این قانون برای ماندگاری افراد در خوزستان و جلوگیری از مهاجرت به دلیل شرایط سخت آب و هوایی خوزستان تصویب شده ادامه داد: بر اساس این قانون حق بدی آب و هوا به صورت حداکثری به کارکنان دولت در خوزستان پرداخت می شود تا بخشی از این سختی کار برای آنان جبران و انگیزه ماندن آنان در استان بیشتر شود.

  وی ضمن تقدیر از صبر و بردباری پرسنل آموزش و پرورش شهرستان‌های حمیدیه و باوی، گفت: اصحاب رسانه با پیگیری حساسیت نسبت به این موضوع نقش خوبی ایفا کردند که جای تشکر دارد.

  وی همچنین از همکاری رئیس سازمان برنامه و بودجه، دکتر بطحایی وزیر آموزش و پرورش، سردار صالح معاونت طرح و برنامه ستاد مشترک، سردار مطهر معاون حقوقی ستاد مشترک، سردار زینعلی مدیرکل امور مجلس ستاد مشترک، دکتر فروزانمهر رئیس عمومی، قضایی، دفاعی و امنیتی و دکتر فرشکاران مشاور ایشان، سرهنگ یعقوبی مدیرکل قوانین، ارتش، دکتر جلالی مدیرکل تقسیمات کشوری تقدیر و تشکر کرد.

  ✅گفتنی است، ماده ۱۱۲ برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر افزایش حقوق کارکنان مناطق جنگی و عملیاتی درگیر در دوران دفاع مقدس سال ۱۳۹۶ با ۷۲ درصد رای موافق در صحن علنی مجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان رسید.
  باران خبر
  http://t.me/barankhabarir

  برچسب ها :

  نظرات