سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12509
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ بهمن, ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۸
 •   

  نگاهی به میزان صادرات فولاد سازان در ۱۰ ماهه گذشته

  *نگاهی به میزان صادرات فولاد سازان در ۱۰ ماهه گذشته* فولاد سازان بزرگ کشور در ۱۰ ماهه امسال افزون بر چهار میلیون و ۷۱۵ هزار تن صادرات داشتند که حدود ۳۹ درصد این رقم به فولاد خوزستان اختصاص داشت.   به گزارش باران خبر به نقل از ایرنا برپایه جداول آماری شرکت های بزرگ فولاد ساز (ذوب آهن، مبارکه اصفهانو فولاد خوزستان) […]

  *نگاهی به میزان صادرات فولاد سازان در ۱۰ ماهه گذشته*

  IMG_20190210_223117_637
  فولاد سازان بزرگ کشور در ۱۰ ماهه امسال افزون بر چهار میلیون و ۷۱۵ هزار تن صادرات داشتند که حدود ۳۹ درصد این رقم به فولاد خوزستان اختصاص داشت.

   

  به گزارش باران خبر به نقل از ایرنا برپایه جداول آماری شرکت های بزرگ فولاد ساز (ذوب آهن، مبارکه اصفهانو فولاد خوزستان) مجموع صادرات ۱۰ ماهه ۹۷ در مقایسه با مدت مشابه پارسال افت ۱۹ درصدی دارد.
  مجموع صادرات فولاد شرکت های یاد شده در دی امسال به رقم ۳۴۹ هزار و ۵۹۷ تن رسید و با توجه به متوسط ۱۰ ماهه که کمتر از ۴۷۱ هزار تن بود، کاهش ۴۹ درصدی را نشان می دهد .
  بررسی داده های دوره مورد بررسی حاکی از رشدصادرات میلگرد توسط ذوب آهن اصفهان است بگونه ای که در دیم اه سه هزار و ۸۴۹ تن میلگرد صادر شد که نسبت به دی ماه ۹۶ رشد ۱۴۹ درصدی داشت.
  همچنین ۱۰ ماهه ۹۷ در مجموع ۱۲۵ هزار و ۹۳۵ تن میلگرد توسط ذوب آهن صادر شد که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته هشت درصد رشد داشت.
  فولاد خوزستان در دوره ۱۰ ماهه امسال یک میلیون و ۸۴۰ هزار و ۱۴۳ تن صادرات داشت که سهم دیماه ۱۷۵ هزار و ۹۷۱ تن ثبت شد .
  علاوه براین فولاد مبارکه اصفهان نیز در مدت ۱۰ ماهه ۹۷ به میزان ۷۵۵ هزار و ۹۴۵ تن صادرات داشت که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۶ افت ۱۴ درصدی را نشان می دهد و سهم صادرات دیماه این واحد هشت هزار و ۳۵۸ تن بود.
  ذوب آهن هم در ۱۰ ماهه امسال ۷۳۸ هزار و ۸۶۸ تن صادرات داشت و در دیماه این رقم ۶۲ هزار و ۴۹۲ تن ثبت شد.
  به گزارش ایرنا، ۹ ماهه امسال ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد در کشور تولید شد که در همسنجی با پارسال ۱۶ درصد رشد نشان می‌دهد.
  سال گذشته مجموع صادرات فولاد سازان کشور ۹ میلیون و ۴۸۰ هزار تن بود که رشد ۳۹ درصدی نسبت به سال ۹۵ داشت.
  برپایه جداول آماری مورد بررسی عملکرد ۱۰ ماهه امسال فولادسازانی از قبیل فولاد هرمزگان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد خراسان و فولاد کاوه جنوب نیز سهم ناچیزی از کل صادرات این دوره را به خود اختصاص دادند.
  آمارهای منتشر شده حاکی است، اکنون ایران به عنوان دهمین فولاد ساز جهان محسوب می شود و ظرفیت این بخش به رقم ۳۵ میلیون تن رسیده است.
  انتظار می رود امسال ۲۴ تا ۲۵ میلیون تن فولاد خام ( میانی ) در کشور تولید شود.
  باران خبر
  @barankhabarir

  برچسب ها :

  نظرات