سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12540
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند, ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
 •   

  بخشدار مرکزی اهواز گفت: وضعیت ورزش در روستاهای شهرستان اهواز نامناسب است

  بخشدار مرکزی اهواز گفت: وضعیت ورزش در روستاهای شهرستان اهواز نامناسب است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز علی بلم چی در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به نامناسب بودن امکانات و وضعیت ورزش در روستاهای بخش های مرکزی، اسماعیلیه و غیزانیه شهرستان اهواز، بر توجه ویژه و رفع مشکلات این روستاها […]

  بخشدار مرکزی اهواز گفت: وضعیت ورزش در روستاهای شهرستان اهواز نامناسب است.

  14-61-768x496
  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز علی بلم چی در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به نامناسب بودن امکانات و وضعیت ورزش در روستاهای بخش های مرکزی، اسماعیلیه و غیزانیه شهرستان اهواز، بر توجه ویژه و رفع مشکلات این روستاها از سوی اداره ورزش و جوانان تاکید کرد.

   وی با بیان اینکه نبود امکانات و تجهیزات ورزشی موجب نارضایتی روستائیان شده است، افزود: در این زمینه حداقل یک زمین چمن ورزشی فوتبال و یا خانه ورزش تاسیس شود.

   بخشدار مرکزی اهواز گفت:گاها ورزش های بومی و محله ای در روستاها اجرا می شود که این موضوع  توسط یک نهاد غیر دولتی در حال انجام است، ضمن اینکه این مشکل ورزش در سه بخش شهرستان اهواز وجود دارد و باید اقدامی صورت بگیرد.

  بلم چی با بیان اینکه هیچ اقدام مناسبی برای ورزش روستاها صورت نگرفته است، افزود: اداره ورزش و جوانان علت این مشکلات را کمبود اعتبارات عنوان کرده است.

  وی ادامه داد: ورزش یک ابزار بازدارنده است و از اعتیاد و انجراف جوانان بویژه در زمینه فرهنگی جلوگیری می کند.

   بخشدار مرکزی اهواز گفت:درزمینه بهداشت روستاها ، دستگاه قضایی همکاری زیادی با بخشداری دارد و بسیار محکم و قاطع برخورد می کند، نیروی انتظامی پای کار است و بهداشت هم از وضعیت بهداشت اطلاع دارد، اما باز هم فروش لاشه های گوشت در فضای آزاد،فروش مرغ زنده و دیگر موارد غیربهداشتی مشاهده می شود.

  بلم چی تاکید کرد: مراکز بهداشت شرق و غرب در هر نقطه ای که احساس کردند تخلفی صورت می گیرد  به بخشداری ها گزارش دهند، تا موارد را به مراجع قضایی اطلاع دهیم.

  وی در ادامه گفت:علی رغم تلاش و زحمات اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در بخش مرکزی اهواز بویژه در کنترل سیلاب، اما مشکلات زیادی وجود دارد.

  بخشدار مرکزی اهواز گفت:دوربرگردان هایی در جاده ها داریم که با یک اصلاح ساده می توانیم جان بسیاری از عزیزانمان را حفظ کنیم و باید هرچه سریعتر اقدامی صورت بگیرد.

   بلم چی افزود:آمار تصادفات چهار ماهه در دهستان الهایی بسیار نگران کننده است و با اصلاح  هندسی، نصب علائم و خط کشی به موقع می توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم و از داغدار شدن خانواده ها جلوگیری کنیم.

  وی ادامه داد: از محدودیت ها و کمبود اعتبارات اطلاع داریم ولی در این زمینه به حداقل ها رضایت نمی دهیم و با رایزنی بیشتر، اقدامات جدی تری صورت دهند.

  بخشدار مرکزی اهواز گفت: در زمینه راه و شهرسازی در جاده لامی و روستاهای غیزانیه جای کار زیاد است و با توجه به اینکه جاده لامی یکی از پرتردد ترین محورهاست، باید این مشکلات با جدیت رفع شود.

  بلم چی ادامه داد:در تجهیز و نوسازی مدارس آمار خوبی نداریم و برخی از مدارس جان کودکان را تهدید می کند و برخلاف برخی از شهرستان ها که خواستار برچیده شدن کانکس ها را دارند ما تقاضای کانکس کردیم.

  وی با بیان اینکه باید تحول جدی در مدارس روستایی صورت گیرد، افزود:انتظار داریم نواحی آموزش و پرورش در زمینه تامین و چینش معلمان و مدیران به صورت جدی ورود کنند.

  بخشدار مرکزی اهواز به مشکلات آب و فاضلاب روستاها اشاره کرد و گفت:،پروژه آب شرب بخش غیزانیه به مدت ۹ ماه تعطیل است و مردم غیزانیه از این وضعیت گله مند هستند.  

   بلم چی افزود:مدیریت ارشد استان باید برای رفع این مشکلات چاره ای اندیشد تا با این تلاطم ها پروژه ها تعطیل نشوند و این پروژه فعال شود.

   وی ادامه داد: علی رغم پیگیری های زیاد در چندین نقاط روستاها آنتن دهی مخابراتی مشکل دارند، ضمن اینکه اهالی روستاها انتظار دارند از اینترنت با سرعت بالا برخوردار شوند و حق این روستائیان است.

  بخشدار مرکزی اهواز  در پایان گفت: در مسیر بامدژ بخش مرکزی یا بخش غیزانیه اصلا آنتن دهی وجود ندارد و این مشکل، کار را برای اقدامات نیروهای امنیتی و انتظامی سخت می کند.


  نظرات