سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12557
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ اسفند, ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
 •   

  سیروس عبیات خطاب به رئیس سازمان صنعت و معدن استان: در سایه ی حاکمیت قانون هیچ شخص در هر موقعیت، مقام یا کسوت که قرار داشته باشد نمی تواند سبب تضییع حقوق دیگران شود

  سیروس عبیاوی خطاب به رییس هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی اهواز گفت: چرا رسته فعالیتم را غیر قابل تغییر اعلام اما رسته ی شخص دیگر را تغییر دادید؟ عبیات که از رفتار دوگانه در قبال نامزدهای انتخابات اتاق بازرگانی گله متد بود گفت: فقط یک روز پس از ثبت نام جهت شرکت در انتخابات […]

  سیروس عبیاوی خطاب به رییس هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی اهواز گفت: چرا رسته فعالیتم را غیر قابل تغییر اعلام اما رسته ی شخص دیگر را تغییر دادید؟

  عبیات که از رفتار دوگانه در قبال نامزدهای انتخابات اتاق بازرگانی گله متد بود گفت: فقط یک روز پس از ثبت نام جهت شرکت در انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز، به هیات نظارت مراجعه و تقاضای تغییر رسته ی فعالیتم شدم‌ که با جواب رد از سوی آن هیات مواجه گردیدم. متعاقب آن نامه ای به ریاست انجمن نظارت نوشتم‌ و دفتر ایشان هر گونه تغییر در رسته ی انتخابی را ممنوع اعلام که اینجانب از پاسخ انجمن قانع شده و در رسته ی بازرگانی باقی ماندم.
  وی افزود: اکنون مشخص شده است که با حمایت رییس هیات نظارت احدی از نامزدها بنام‌ ف پ مدتها پس از اینجانب تقاضای تغییر رسته ی انتخابی ( فعالیت ) خود شده که بلافاصله با تقاضای ایشان‌ از سوی هیات موافقت می شود و نامبرده رسته ی خود را از بازرگانی به صنعت تغییر داد که از جناب نظری بعنوان رییس هیات نظارت که اصولا باید با بی طرفی همه نامزدها را با یک چشم ببیند و قانون را بلسویه نسبت به آنها اعمال کند، این سئوال مطرح می شود که چرا به تقاضای زودهنگام من پاسخ منفی داده می شود اما به تقاضای دیرهنگام آقای ف پ پاسخ مثبت می دهید؟ آیا این نشاندهنده تبعیض آشکار میان نامزدها از سوی هیات‌ نظارت نیست؟ آیا اصالت رنگ شناسنامه ی آقای ف پ از اینجانب و امثال اینجانب نافذتر است؟ آیا این رفتار جانبدارانه به شائبه ی اعمال نفوذ بنفع شخص یا اشخاص معین دامن نمی زند؟

  منتخب نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز خطاب به رئیس سازمان صنعت و معدن گفت: وقتی حضرتعالی با جدیت هر چه تمامتر بدنبال بازگرداندن صلاحیت آقای ف پ و چند نفر دیگر که همگی از ائتلاف خاص بودند، بودید، من این تلاش شما را حمل بر نیت خیرخواهانه و جهت گرم کردن تنور انتخابات تصور کردم، اما آیا تغییر رسته ی همان شخص و منع تغییر رسته برای اینجانب را چگونه تفسیر می کنید؟ گرفتن نامه با مضمون معین و بمنظور جبران کسری ایام کارت آقای ف پ را که شخصا دنبال می کردید، باز هم تردیدی باقی می گذارد که تعامل شما تعاملی دوگانه با نامزدها بوده است؟ جالب آنکه برگزار کننده انتخابات از ابتدا تا انتهای آن شخص جنابعالی و زیرمجموعه ی شما اعم از هیات نظارت و…. بوده است با این وصف این حق بلحاظ حقوقی برای امثال اینجانب ایجاد نمی شود که چگونه می شود هم جانبدارانه و یکطرفه قضاوت کرد و هم‌ انتظار تحقق عدالت و قانونمداری داشت؟ در پایان فقط یادآور می شوم که ما در نظام جمهوری اسلامی زندگی می کنیم و در این نظام قانون حکمفرما است و در سایه ی حاکمیت قانون هیچ شخص در هر موقعیت، مقام یا کسوت که قرار داشته باشد نمی تواند سبب تضییع حقوق دیگران شود.

  برچسب ها :

  نظرات