سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12709
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
 •   

  🔴استانهای معین در خوزستان بمانند

  *🔴استانهای معین در خوزستان بمانند* 🔸باران خبر- با توجه به وسعت سیلاب در خوزستان و تعیین استانهای معین برای کمک به شهرستان های مختلف که با دستور وزیر کشور محقق گردید، مردم استان نیازمند ماندن استانهای معین در خوزستان هستند تا پس از برطرف شدن خطرات سیل ، بازسازی و جبران خسارات توسط این استانها […]

  *🔴استانهای معین در خوزستان بمانند*

  🔸باران خبر- با توجه به وسعت سیلاب در خوزستان و تعیین استانهای معین برای کمک به شهرستان های مختلف که با دستور وزیر کشور محقق گردید، مردم استان نیازمند ماندن استانهای معین در خوزستان هستند تا پس از برطرف شدن خطرات سیل ، بازسازی و جبران خسارات توسط این استانها محقق گردد.

  🔸در واقع موضوع سیل را می توان به سه مرحله، ۱. پیش بینی و پیشگیری، ۲٫ کاهش خسارت در حین جاری شدن سیل و اتخاذ تصمیمات در دوره وقوع بحران ۳٫ بازسازی و ترمیم و جبران خسارات مردم ؛ تقسیم کرد.

  🔸مرحله ابتدایی که پیش بینی سیل و اقدامات پیشگیرانه دولت بود ، سپری شد و بحث های فراوانی در رد و اثبات قصور دولتمردان مطرح گردید؛ اما در مرحله دوم که پس از گذشت حدود یکماه همچنان خطر سیلاب رفع نشده است و تنها از شهری به شهر دیگری منتقل شد و حضور استانهای معین در بحران خوزستان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است که با تصمیم درست وزارت کشور عملی شد تا گام بلندی برای کنترل بحران برداشته شود.

  🔸سومین مرحله؛ مرحله پسا بحران است که انتظارات مردم سیل زده خوزستان از دولت تدبیر و امید، باقیماندن استانهای معین و گسیل اعتبارات و امکانات برای بازسازی جاده ها؛ روستاها و شهرها و جبران خسارات کشاورزان و دامپرورانی است که بسیاری از چرخه های غذایی و اقتصادی استان و کشور به آنها وابسته است.

  🔸مردم خوزستان در طول سالیان دراز گذشته بعنوان معین کشور بوده اند و مضررات ناشی از پتروشیمی ها؛ نفت؛ گاز و کارخانجات مختلف صنایع فولاد و غیره را متحمل شده اند و حال سزاوار است که مسئولین کشور برای رضایتمندی مردم خوزستان تلاشهای مضاعفی در دستور کار خود قرار دهند تا برداشت استثمارگونه نفت ، از خاطره ی آنان محو گردد.
  🔻باران خبر🔻
  http://t.me/barankhabarir

  برچسب ها :

  نظرات