سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 12870
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
 •   

  ?چند پاسخ به ادعای تابش رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده

  *?چند پاسخ به ادعای تابش رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده* ?یک سال بحرانی را با سال مشابه به آن باید مقایسه کرد، بطور مثال آخرین خشکسال مربوط به ۱۳۸۸ بوده است که شاخص خشکسال شدید آن ۰٫۴ بود (در قیاس با ۹٫۵ سال ۱۳۹۷). در سال ۸۸ عملکرد محصول توسعه […]

  *?چند پاسخ به ادعای تابش رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده*

  ?یک سال بحرانی را با سال مشابه به آن باید مقایسه کرد، بطور مثال آخرین خشکسال مربوط به ۱۳۸۸ بوده است که شاخص خشکسال شدید آن ۰٫۴ بود (در قیاس با ۹٫۵ سال ۱۳۹۷). در سال ۸۸ عملکرد محصول توسعه نیشکر با حضور همه سردمداران آن به ۳۸ تن در هر هکتار رسید اما پیش بینی امسال این شرکت ۶۵ تن در هر هکتار میباشد، یعنی در یک خشکسال بی سابقه، و در تحریم قطعات یدکی کارخانجات و پشت بند آن سیلاب نادر افزایش عملکرد ۲۷ تنی مشاهده میشود. این مسئله بدان معناست که زمین زدن بحرانهای بسیار سخت با درایت و مدیریت و استفاده از نیروهای باتجربه بوده است.

  ?اعلام رسمی *سازمان آب و برق خوزستان* در شهریور ۹۷ مبنی بر درپیش بودن پاییز کم بارش و زمستان بی بارش در سال ۹۷ منجر به این شد که تصمیم اشتباهی در استان گرفته شود و همه صنایع و کشاورزی خوزستان دچار مشکل شوند. شرکت توسعه نیشکر هم مستثنی نبود، بارشهای سهمگین زمستانه منجر به تاخیر در برداشت نیشکر گردید ، اما در یک قطع بارندگی بهمن تا اسفند ۹۷ این شرکت توانست بیش از ۴۵% محصول بطور شبانه روزی برداشت کند که یک رکورد بی سابقه محسوب میشود.

  ?برداشت محصول نیشکر در حالت عادی ۴ ماه از ۵ ماه آخر سال را در برمیگیرد و لذا وقوع بارندگی مخصوصا شدید آن به شدت برداشت محصول را به عقب میاندازد و عملا از عهده مدیران خارج است و زمین ها کاملا مرطوب و ورود به آنها برای برداشت ممکن نیست.

  ?تابش به احتکار شکر اشاره دارد که ادعای احتکار شکر برای شرکتی که کالای تعزیراتی میفروشد و آمار روزانه تولید و عرضه را در سازمانهای نظارتی همچون صنعت، معدن و تجارت ثبت میکند؛ محلی از اعراب ندارد، زیرا همیشه محصول خود را با قیمت مصوب است می فروشد و بهمین دلیل عرضه دائم آن گردش پول ایجاد کرده و لازم و ضروری است.

  ?حال با افزایش راندمان تولید در سال خشکسالی و سیلاب خودساخته مدیران خوزستانی و کشور، باید پرسید مافیای واردات شکر چه چیزی را از دست داده اند که بدون ارائه آمار دقیق؛ اقدام به ایجاد تغییرات در جهت تامین منافع مدیران سنتی ۴۰ سال اخیر قدم برمی دارند.

  کارخانه دهخدا هنگام ورود سریع و سیل آسای آب به آن. انتقال به موقع قطعات حساس پیش از وقوع سیل، خسارت آن را به حداقل ممکن رساند. بیننده بگوید چطور میشد جلوی این دریا را گرفت ؟


  نظرات