سایت خبری – تحلیلی باران
 • کد خبر : 13349
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
 •   

  *?هفته دولت و خدمت بی منت*/ عبدالوهاب سیلاوی

  *?هفته دولت و خدمت بی منت* *⚖✍عبدالوهاب سیلاوی* ?دوّم تا هشتم شهریور پس از حادثه تروریستی انفجار دفتر نخست وزیری توسط کشمیری عضو ومامور سازمان منافقین و شهادت رئیس جمهور و نخست وزیر وقت، شهید رجائی و شهید باهنر در هفتم شهریور ۱۳۶۰ ؛ به عنوان هفته دولت نامگذاری شد. ?فلسفه این نامگذاری دلالتهای فراوانی […]

  *?هفته دولت و خدمت بی منت*

  *⚖✍عبدالوهاب سیلاوی*


  ?دوّم تا هشتم شهریور پس از حادثه تروریستی انفجار دفتر نخست وزیری توسط کشمیری عضو ومامور سازمان منافقین و شهادت رئیس جمهور و نخست وزیر وقت، شهید رجائی و شهید باهنر در هفتم شهریور ۱۳۶۰ ؛ به عنوان هفته دولت نامگذاری شد.
  ?فلسفه این نامگذاری دلالتهای فراوانی دارد که مهمترین آنها الگو قرار دادن شخصیت شهدای حادثه ٧ شهریور و دولت مکتبی شهید رجائی برای دولت و دولت مردان آتی کشور بوده که مهمترین شاخص دولت دوم جمهوری اسلامی تواضع و مکتبی بودن و دوری از تفوق و برتری طلبی و امتیاز خواهی و مردم داری و خدمت بی منت بوده است، لذا هفته دولت، فرصت مناسبی برای دولت جهت تبیین و ارائه گزارش خدمات خود، برای مردم جهت ارزیابی دولت و دولت مردان در مناطق مختلف کشور بر اساس شاخص های فوق و میزان التزام دولت به آن ارزشهایی که توسط بنیانگذار انقلاب اسلامی تعیین شده می باشد.

  ?با یک نگاه سطحی بر چگونگی احراز پستهای دولتی و هزینه های مادی و اخلاقی که به این منظور پرداخت می شود، در میابیم که در چه فاصله ای از این ارزشها قرار داریم و به همین نسبت از خدمات صادقانه و بی منت نیز فاصله خواهیم داشت.
  ?وقتی که پستهای اجرائی به عنوان وجه المصالحه و حق السکوت و تالیف قلوب دلالان قرار گیرند دیگر شاخص عدم تفوق طلبی و امتیاز خواهی بی معنی می شود و زمانیکه به پستهای دولتی به عنوان غنیمت و تیول شخصی نگاه شود برای مکتب و تواضع محلی از اعراب نمی ماند.

  ?وقتی که میزان تقرب، نسب و قومیت جایگزین تخصص و شایسته سالاری شود دیگر انتظار خدمت بی منت و نزاهت و پاکی؛ نظارت و مبارزه با فساد و رانت خواری بیهوده خواهد بود و پرداختن به حاشیه و گریز از متن جهت تحریف اذهان عمومی یک امر مسلّمی است از این رو است که قانونگذار از آسفالت و زمین چمن سخن میگوید و بخشدار مشغول محکومیت امپریالیسم جهانی است!! و مردم همچنان از درد بی تدبیری بر خود میپچند و دعای *اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَهٍ کَریمَهٍ تُعِزُّ بِهَا الاِْسْلامَ وَاَهْلَهُ ، وَتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَاَهْلَهُ* را ورد زبان خود قرار داده اند.

  ▫هشتم شهریور ٩٨
  ▫عبدالوهاب سیلاوی


  نظرات